Жирона в лідерах, Барселона в сльозах: огляд 16-го туру Ла Ліги

Жирона із Довбиком та Циганковим подужала Барселону

Артем Довбик Віктор Циганков Ла Ліга
Артем Довбик забив у ворота Барселони. Фото: Gettyimages.com

У чемпіонаті Іспанії у понеділок дограли 16-й тур. Українці вдало виступили у своїх командах: Артем Довбик та Віктор Циганков перемогли Барселону, а Андрій Лунін зіграв проти Бетіса.

Інформатор розбирає усі матчі 16-го туру Ла Ліги.

Хетафе 1:0 Валенсія

За логікою брендів, Валенсія мала б бути явним фаворитом, але цього сезону кажанів сильно хитає. Водночас, у Хетафе у складі є дві зірки: Мейсон Грінвуд та Борха Майораль. Саме останній і став героєм матчу, забивши вирішальний м'яч на останніх хвилинах. Роман Яремчук з'явився на полі лише на 90-й хвилині.

Хетафе - Валенсія - 1:0 (0:0; 1:0)
Гол: Майораль, 87.

Алавес 0:1 Лас-Пальмас

У суботу в гості до Алавеса завітав Лас-Пальмас і також переміг із мінімальним рахунком. Тут інтригу до кінця не тягнули: Кіріан Родрігес відзначився в середині першого тайму і з того моменту рахунок так і не змінився.

Алавес - Лас-Пальмас - 0:1 (0:1; 0:0)
Гол: Кіріан Родрігес, 31.

Бетіс 1:1 Реал

Андрій Лунін відіграв хороший матч за Реал, чого не скажеш про лінію оборони. Бетіс завдав сумарно 14 ударів, з них 6 прийшлися у площину воріт. Один з них привів до голу і автором його став Руібаль. А у Реалу відзначився Джуд Беллінгем, чим збільшив відрив від переслідувачів у бомбардирських перегонах.

Бетіс - Реал - 1:1 (0:0; 1:1)
Голи: 0:1, Беллінгем, 53; 1:1, Руібаль, 66.

Вільярреал 0:3 Реал Сосьєдад

Легкою прогулянкою став виїзд Реалу Сосьєдад в гості до Вільярреалу. Представник Іспанії у Лізі чемпіонів усі три м'ячі забив у кінцівці першого тайму. Безпрограшна серія басків налічує вже 5 матчів поспіль.

Вільярреал - Реал Сосьєдад - 0:3 (0:3; 0:0)
Голи: 0:1, Меріно, 38; 0:2, Субіменді, 41; 0:3, Кубо, 45.

Мальорка 1:0 Севілья

Кепсько тривають справи у Севільї: андалусійці програли вже Мальорці. Тут також було дотримано загальну тенденцію туру: долю матчу вирішив один м'яч, забитий ще у першому таймі.

Мальорка - Севілья - 1:0 (1:0; 0:0)
Гол: Ларін, 11.

Атлетіко 2:1 Альмерія

Програму недільних матчів відкривала зустріч у Мадриді, де Атлетіко приймав аутсайдера - Альмерію. Команда Сімеоне швидко вкатила два м'ячі ще у першій половині першого тайму, після чого спокійно контролювала хід гри. Все, на що спромоглися гості, це один гол у другому таймі. Його забив Баптістао. Мадридці посідають третю сходинку у таблиці, випереджаючи Барселону за додатковими показниками. Альмерія ж не виграє вже 16 матчів поспіль.

Атлетіко - Альмерія - 2:1 (2:0; 0:1)
Голи: 1:0, Мората, 17; 2:0, Корреа, 22; 2:1, Баптістао, 62.

Гранада 1:1 Атлетік

Несподівано втратив очки в гостях Атлетік Більбао. Іньякі Вільямс вже на 6-й хвилині уразив ворота Гранади, але аутсайдери змогли зібратися та відбити усі атаки суперника. А у другому таймі зрівняли рахунок, завдяки автоголу Руіса. Атлетік не програє вже шість матчів поспіль.

Гранада - Атлетік - 1:1 (0:1; 1:0)
Голи: 0:1, Іньякі Вільямс, 6; 1:1, автогол, І.Руїс, 55.

Кадіс 1:1 Осасуна

Із таким же рахунком завершилася зустріч аутсайдерів: Кадіса та Осасуни. На гол Марті у першому таймі памплонці відповіли влучним ударом з пенальті у виконанні Анте Будіміра в середині другої половини гри.

Кадіс - Осасуна - 1:1 (1:0, 0:1)
Голи: 1:0, Марті, 19; 1:1, з пенальті, Будімір, 70.

Барселона 2:4 Жирона

Свято для українських вболівальників: наші хлопці у складі Жирони в гостях обіграли Барселону! Артем Довбик з передачі Віктора Циганкова відкрив рахунок вже на 12-й хвилині. Каталонці відігралися завдяки голу Роберта Левандовського. Перед перервою Жирона знову вийшла вперед, а ближче до кінця матчу було забито й третій м'яч. Вже в компенсований час команди обмінялися голами, але сам факт вражає: Жирона забила 4 голи Барселоні на її полі! І один з чотирьох - суто українськиий продукт! До речі, для Довбика це вже 8-й гол в поточному чемпіонаті, а Віктор Циганков встановив унікальне досягнення.

Барселона - Жирона - 2:4 (1:2; 1:2)
Голи: 0:1, Довбик, 12; 1:1, Левандовський, 19; 1:2, М.Гутьєррес, 40; 1:3, В.Фернандес, 80; 2:3, Гюндоган, 90; 2:4, Стуані, 90.

Райо Вальєкано 0:0 Сельта

Завершився тур у понеділок, коли Райо Вальєкано прийняв Сельту. Обидві команди не змогли забити і перервати свої сумні серії. Тепер Райо має у доробку шість матчів без перемог, а Сельта взагалі востаннє перемагала ще у 4-му турі.

Жирона в лідерах, Барселона в сльозах: огляд 16-го туру Ла Ліги 1

Жирона очолила турнірну таблицю та випереджає Реал. Атлетіко обійшов Барселону і увірвався на третю сходинку. Найгірше справи у Сельти, Гранади та Альмерії.