Карнавал карколомних матчів. Огляд 16-го туру АПЛ

Ілля Забарний Борнмут
Ілля Забарний та Борнмут розгромили Манчестер Юнайтед. Фото: Gettyimages.com

Цього уік-енду в Англійській Прем’єр-лізі ми знову дивувалися із Сіті, жахалися від МЮ, були шоковані Арсеналом та нокаутовані Фулгемом. АПЛ близька до середини - і з кожним туром все більше стає цікавинок в боротьбі за кожну позицію. Про новий тур - в матеріалі Інформатора.

Евертон 2:0 Челсі

У цьому турі назбиралося чимало гучних результатів і ось один з них: у мегатравматичному матчі Евертон на своєму полі декласував Челсі. Українці провели по 90 хвилин і відіграли однаково сильно. Мудрик допомагав на всіх ділянках поля та навіть посприяв заміні суперника Янга. Миколенко не дозволив жодної небезпечної атаки через свій фланг. Евертон упродовж усієї гри виглядав набагато зібраніше та реалізував два влучні шанси. Дуже крута перемога ліверпульців та ще дві травми для лондонців.

Евертон - Челсі 2:0 (0:0; 2:0)
Гол: Дукуре, 55, Доббін, 90+2

Шеффілд 1:0 Брентфорд

Неочікувано, але абсолютний аутсайдер АПЛ зміг зупинити рух нагору Брентфорда. Єдиного розкішного голу у дев’ятку виявилося вдосталь, аби вкотре перервати тріумфальну серію бджіл. Наш Ярмолюк вийшов у другому таймі та став одним з кращих на полі, зацементувавши правий фланг, але вирвати бодай нічию гостям не вдалося.

Шеффілд - Брентфорд 1:0 (1:0; 0:0)
Гол: Макеті, 45+1

Кристал Пелас 1:2 Ліверпуль

А Кристал Пелас ледь не зупинив Клоппа. Перший тайм пройшов у сухій боротьбі - а потім понеслося. Із пенальті вдалося відзначитися Матеті і, можливо, все вдалося б, якби не видалення Аю. Далі гру у свої ноги взяли ліверпульці: спочатку Салах чудово розібрався в суцільному хаосі гольовим ударом, а потім Елліот завершив гру розкішним сольним просуванням та дальнім пострілом. Ліверпуль вириває важливі три очки.

Кристал Пелас - Ліверпуль 1:2 (0:0; 1:2)
Голи: Матета, 57 (п) - Салах, 76; Елліотт, 90+1
Вилучення: Аю, 75

Манчестер Юнайтед 0:3 Борнмут

Тільки-но у МЮ все стало наче добре - з’явився Забарний зі своїм Борнмутом. Аутсайдери АПЛ просто знищили манчестерців на їх полі. Голи на будь-який смак: спочатку цукерочка п’ятою від Соланке, потім ідеальні удари головою Біллінга та Сенесі, ще й 4-й скасували. Той свист, який стояв на Олд Траффорд після свистка, буде ще довго снитися манкуніанцям. Дуже гарний матч Забарного, завдяки якому численні атаки МЮ так і лишилися просто статистикою.

Манчестер Юнайтед - Борнмут 0:3 (0:1; 0:2)
Голи: Соланке, 5; Біллінг, 68; Сенесі, 73

Лутон 1:2 Манчестер Сіті

Не будемо далеко відсувати й Пепа, який вириває вже останнє волосся на ногах, бо на голові від стресів уже нічого не знайдеш. Цього разу Сіті ледь вдалося переграти Лутон! Саме господарі забили першими і лише в другому таймі містянам пощастило двічі бути влучними, закінчивши серію без перемог. Але якою ж ціною! Попереду Кристал Пелас - ще один середняк із незручною атмосферою проти грандів. Ліверпуль знає.

Лутон - Манчестер Сіті - 1:2 (1:0; 0:2)
Голи: Адебайо, 45+2 - Бернарду, 62; Гріліш, 65

Брайтон 1:1 Бернлі

Полюбляє Брайтон нічию 1:1, вже п’ятий такий результат у сезоні. Щоправда, цей дуже позорний, адже команда їх рівня має громити новачків АПЛ, а не ледь рятувати хоч якийсь результат. Цього разу сталося саме так: підопічні де Дзербі були сильнішими статистично, але лише влучна голова Адінгри рятує ситуацію. Натомість Бернлі записує собі неймовірний удар Одобера, який претендуватиме на гол туру.

Брайтон - Бернлі 1:1 (0:1; 1:0)
Голи: Адінгра, 77 - Одобер, 45

Фулгем 5:0 Вест Гем

Фулгем так легко познущався із молотобойців, що відважно стрибнув аж на кілька місць угору. Забивши тричі ще в першому таймі, господарі дали Вест Гему трохи поконтролювати хід гри, але потім добили гостей ще двічі. Третій матч поспіль Фулгем забиває більше трьох і цього разу автори голів індивідуальні. Своє везіння команда перевірятиме проти Ньюкасла.

Фулгем - Вест Гем 5:0 (3:0; 2:0)
Голи: Хіменес, 22; Вілліан, 31; Адарабіойо, 41; Вілсон, 60; Вінісіус, 89.

Вулвергемптон 1:1 Ноттінгем

У грі середняків без сюрпризів: забивши по голу в першому таймі, команди просто завершили матч ще до перерви. Ноттінгем має бути вдячний воротарю Тернеру, який двома сейвами витягнув нічию, а от фани Вулвергемптона шоковані жахливою реалізацією численних моментів.

Вулвергемптон - Ноттінгем 1:1 (1:1; 0:0)
Голи: Кунья, 32 - Тоффоло, 14

Астон Вілла 1:0 Арсенал

Такими темпами Астон Вілла може повернутися до ЛЧ вперше з 83-го року, адже усі домашні матчі непристойно якісні. Після Сіті, їм вдалося переграти Арсенал, а це нова заявка на високі позиції. Виїзні матчі команди також гарні, але як вони возять вдома будь-якого гранда - Зінченко в курсі. Господарі забили аж на початку зустрічі і за 90 хвилин не дали канонірам жодної можливості перетворити їх удари на голи. Вау, далі виїзд до Брентфорда.

Астон Вілла - Арсенал 1:0 (1:0; 0:0)
Гол: Макгінн, 7

Тоттенгем 4:1 Ньюкасл

Водночас Тоттенгем гучно відсвяткував припинення свого жаху. Востаннє вигравши в АПЛ півтора місяці тому, шпори нарешті змогли зняти прокляття та повернулися в битву за медалі. Дублем вистрілив Рішарлісон, Сон має гол та два асисти. Під гарячу руку потрапив нестабільний Ньюкасл, хоча це зрозуміло: попереду битва за ЛЧ, а ситуація зі складом просто жахлива. Для лондонців домашня звитяга має стати новим мотиватором.

Тоттенгем - Ньюкасл 4:1 (2:0; 2:1)
Голи: Удогі, 26; Рішарлісон, 38, 60; Сон, 85 (п) - Жоелінтон, 90+1

Турнірне становище:

Карнавал карколомних матчів. Огляд 16-го туру АПЛ 1

Поразка Арсенала дозволяє тепер Ліверпулю одноосібно очолити таблицю. Водночас, переслідування триває і кожна втрата для будь-якого гранда - потенційне падіння. Челсі в кроці від масштабного падіння, адже сусіди по таблиці мають схожу кількість очок. А от Евертон став злішим після штрафу та нестримно несеться нагору.