Жінку, звинувачену у вбивстві, «Київстар» міг врятувати від в’язниці

Читать на русском

Адвокат просив надати інформацію про перебування свідка

Читать на русском
Жінку, звинувачену у вбивстві, «Київстар» міг врятувати від в’язниці
Суд розглядав справу про вбивство

Адвокат просив надати інформацію про перебування свідка

У вересні 2012 року адвокат попросив у «Київстар» дані про місце перебування абонента під час скоєння вбивства. Проте оператор вислав абракадабру, з якої неможливо було встановити, де знаходився свідок.

Суд на Житомирщині розглядав справу про вбивство. Адвокат обвинуваченої просив мобільного оператора надати дані з прив'язкою до азимутів та адрес базових станцій телефону свідка із зазначенням часу та тривалості дзвінків. Ця інформація могла підтвердити показання та врятувати жінку від тюрми. 

Щоб отримати ці дані, адвокат звернувся до суду й той постановив, що «Київстар» мав відповісти, де перебував телефон свідка з 0:00 до 24:00 17 листопада 2010 року. Окремо суд зазначив, що ця інформація повинна бути у читабельному вигляді, тому що її будуть використовувати як доказ в кримінальній справі.

Мобільний оператор надав відповідь, але в ній не було даних про адресу базових станцій. Тобто відповідь була частковою, але по ній неможливо було встановити місце перебування свідка.
Водночас у суді вирішувалася доля жінки, яку могли надовго засадити за ґрати. Через це адреси базових станцій були конче необхідні, щоб виявити справжніх злочинців. Тому адвокат ще раз попросив «Київстар» допомогти. Але оператор відповів, що це дані з обмеженим доступом, й просто так їх не отримати.

Тому захисник знов звернувся до суду, щоб змусити компанію виконати свій обов’язок.

Що було у суді

Захисник просив, щоб мобільний оператор повідомив назви населених пунктів або адреси базових станцій, які прийняли дзвінок абонента-свідка. Також адвокат просив, щоб «Київстар» заплатив 25 тис. грн за те, що не надав вчасно таку важливу інформацію.

Проте виявилося, що якщо абонент особисто не надав згоду розповісти всім зацікавленим, де та коли він був, то доступ до такої інформації обмежено. Також ці дані можна отримати за рішенням суду, що й було зроблено. А те, що така інформація не повна, то всяке буває.

Тому у вересні 2013 року суддя Солом'янського районного суду Києва Олександр Бобровник, що адвокат не отримає ані повної інформації, ані грошей за моральну шкоду. Це рішення не оскаржувалося.

Київстар з 1 лютого підвищує ціну на популярні тарифи

Мобільний оператор Київстар анонсує підвищення цін на популярний тариф «Все разом» та на «Київстар ТБ». На сайті компанії воліють говорити не про здорожчання послуг, а про їх покращення. Але клієнтський досвід абонентів «Київстару» примушує сумніватися в тому, що ці обіцянки будуть виконані.

«Аби мати можливість і надалі інвестувати у відновлення та забезпечення роботи мережі, з 1 лютого 2023 року абонентам деяких тарифів Все разом та Київстар ТБ будуть запропоновані оновлені умови. У більшості нових пропозицій будуть додаткові послуги. Зокрема у ряді тарифів Все разом збільшиться обсяг мобільного інтернету, кількість хвилин та SMS, а також будуть доступні додаткові послуги у вигляді Суперсил. Також закриється до підключення новими абонентами тариф Все разом WOW+ТБ», - йдеться у релізі Київстар.

Інформатор розповідав, що жінка просила розблокувати номер «Київстар» та виплатити компенсацію. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.