Жінка, яка тривалий час проживає у квартирі, не може зареєструвати право власності через відмову ЦНАП - що вирішив суд

Право власності на квартиру ні за ким не зареєстроване

ЦНАП
ЦНАП відмовив жінці у реєстрації права власності на квартиру через відсутність правовстановлюючих документів

Жінка тривалий час проживає у квартирі та вирішила зареєструвати право власності. Для цього вона звернулась до ЦНАПу, але їй відмовили у зв'язку з відсутністю в неї правовстановлюючих документів. Про це йдеться у рішенні Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області, опублікованому 2 квітня 2025 року.

У 1990 році жінка почала працювати в Селекційно-дослідній станції «Маяк». 03.04.1990 року між нею та дирекцією СДС «Маяк» укладено договір, згідно з умовами якого вона зобов'язувалася відпрацювати три роки дояркою в СДС «Маяк», на що їй нададуть квартиру. Відпрацювавши на посаді 15 років, продовжує проживати в наданій квартирі, яку вважає своєю власністю, оскільки повністю виконала умови вищевказаного договору. Громадянка своєчасно не скористалась правом на приватизацію указаного нерухомого майна, своєю чергою СДС «Маяк» ліквідовано, указана квартира не перебуває на балансі у новоствореного суб'єкта господарювання, зареєструвати право власності на вказану квартиру у Центрі з надання адміністративних послуг Крутівської сільської ради не має можливості у зв'язку з відсутністю в неї правовстановлюючих документів, а тому за захистом своїх прав вона вимушена звернутися до суду з указаним позовом.

Розгляд справи 

Суд з'ясував, що 3 квітня 1990 року між жінкою та директором СДС «Маяк» укладено договір, згідно з умовами якого СДС «Маяк» приймає на роботу та надає їй квартиру на умовах, що вона відпрацює в указаному господарстві не менше 3-х років на посаді доярки, та буде утримувати квартиру в належному стані. За порушення трудового договору дирекція має право вимагати звільнити квартиру протягом 3-х днів. Договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами. Згідно з технічним паспортом на житло, квартира загальною площею 53,0 кв. м розташована на 1 поверсі 1-поверхового будинку та складається з: 1-ї кімнати житловою площею 19,5 кв. м, кухні-їдальні площею 15,9 кв. м, санвузла (сполученого) площею 3,2 кв. м, коридору площею 4,1 кв. м. Згідно з відомостями з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру відчуження об'єктів нерухомого майна, станом на 05.02.2025 року право власності на квартиру ні за ким не зареєстроване. У відповідь на її заяву про реєстрацію права власності на квартиру начальник відділу «ЦНАП» Виконавчого комітету Крутівської сільської ради повідомила, що неможливо провести реєстрацію права власності на вказану квартиру у зв'язку з відсутністю в неї правовстановлюючих документів.

Яким було рішення суду?

Суд задовольнив позов жінки. Право власності на квартиру визнали за нею. 

"Зі справи вбачається, що позивачка правомірно набула право власності на квартиру. У зв'язку з відмовою державного реєстратора у реєстрації права власності та неможливістю в інший спосіб зареєструвати право власності на нерухоме майно, суд дійшов висновку, що наявні підстави для визнання за позивачкою права власності на зазначену квартиру. При цьому зі справи не вбачається, що в такому разі будуть порушені права та законні інтереси інших осіб. Оцінюючи належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у сукупності, суд вважає позов доведеним, обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube