Громадянка вважає такі дії посадових осіб, уповноважених відповідно до закону надавати адміністративні послуги, незаконними
Жінка просила надати дозвіл на укладення правочину, а саме на продаж її частки у 2-кімнатній квартирі, де зареєстровано двоє малолітніх дітей, і купівлю 4-кімнатної квартири з укладенням договору купівлі-продажу цієї квартири на ім'я малолітніх дітей. Однак працівники ЦНАП надали відмову. Про це йдеться у рішенні Франківського районного суду Львова, опублікованому 3 березня 2025 року.
26.02.2024 року у відділі ЦНАП жінці було надано відповідь на її звернення від 18.01.2024 року, в якому вона просила надати дозвіл на укладення правочину, а саме на продаж її частки у 2-кімнатній квартирі, де зареєстровано двоє малолітніх дітей, і купівлю 4-кімнатної квартири з укладенням договору купівлі-продажу цієї квартири на ім'я малолітніх дітей. Вказаною відповіддю їй було відмовлено у наданні дозволу в укладенні і підписанні вищевказаних правочинів в інтересах дітей, адже на засіданні комісії 19.02.2024 року було прийнято рішення рекомендувати Франківській районній адміністрації як органу опіки та піклування відмовити у наданні дозволу на укладення від імені малолітніх, договору купівлі-продажу часток квартири на їхнє ім'я малолітніх з одночасним укладенням договору купівлі-продажу квартири, де зареєстровані та мають право користування малолітні. Громадянка вважає такі дії посадових осіб, уповноважених відповідно до закону надавати адміністративні послуги, незаконними, безпідставними, такими, що прийняті з перевищенням службових повноважень і не в інтересах її малолітніх дітей, всупереч вимогам чинного законодавства України.
Суд з'ясував, що малолітні діти, зареєстровані у помешканні матері. Як вбачається із розпорядження Франківської районної адміністрації Львівської міської ради № 162 від 21.03.2023 року, хлопчику надано статус дитини, позбавленої батьківського піклування у зв'язку із тим, що останній відібраний від матері без позбавлення її батьківських прав. 18.01.2024 року вона звернулася до Франківської районної адміністрації із заявою про надання їй дозволу на відчуження квартири, в якій зареєстровані діти, у зв'язку із придбанням нової квартири. Громадянка також зазначила, що зобов'язується зареєструвати своїх малолітніх дітей в придбаній квартирі. Згідно з витягом з протоколу засідання комісії з питань захисту прав дитини при Франківській районній адміністрації Львівської міської ради від 19.02.2024 року, у зв'язку з новими обставинами, рекомендовано Франківській районній адміністрації як органу опіки та піклування відмовити її у наданні дозволу на укладення від імені малолітніх, договору купівлі-продажу частки квартири на ім'я малолітніх з одночасним укладенням договору купівлі-продажу квартири, де зареєстровані та мають право користування малолітні. Як вбачається із відповіді Франківської районної адміністрації Львівської міської ради від 26.02.2024 року, на засіданні комісії 19.02.2024 року, у зв'язку з новими обставинами, було прийнято рішення рекомендувати Франківській районній адміністрації як органу опіки та піклування відмовити у наданні дозволу на укладення від імені малолітніх, договору купівлі-продажу частки квартири на ім'я малолітніх з одночасним укладенням договору купівлі-продажу квартири, де зареєстровані та мають право користування малолітні.
Суд відмовив жінці у задоволенні позову. В цьому випадку в найкращих інтересах малолітніх дітей залишити за ними право користування квартирою, в якій вони зареєстровані, враховуючи наявність значних ризиків.
"У відповідача - Франківської районної адміністрації Львівської міської ради як органу опіки та піклування наявні законні підстави для відмови позивачці у вчиненні правочину щодо нерухомого майна, в якому зареєстровані малолітні. Мало того, відібрання дітей у неї виправдано вимагало від органу опіки та піклування обережного підходу у розв'язанні питань, які стосуються погодження відчуження квартири, де зареєстровані такі діти, адже, як зазначалося вище, чинне законодавство в такому випадку зобов'язує орган опіки та піклування вжити всіх заходів для можливого збереження майна, з яким у дітей є правовий зв'язок. Тому у цьому випадку в найкращих інтересах малолітніх дітей залишити за ними право користування квартирою, в якій вони зареєстровані, враховуючи наявність значних ризиків того, що у випадку погодження продажу такої квартири і невиконання позивачем, в якої відібрані діти, своїх обов'язків щодо реєстрації дітей у новому помешканні поновлення прав дітей буде утрудненим. З цих позицій рішення відповідача про відмову в наданні дозволу на укладення правочинів щодо нерухомого майна повністю враховує зазначені обставини і відповідає меті реального захисту майнових прав та інтересів дітей. А тому, суд доходить переконання про наявність підстав для відмови у задоволенні позовних вимог до Франківської районної адміністрації Львівської міської ради як органу опіки та піклування про визнання протиправним і скасування рішення", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.