Жінка оскаржує нарахування 87 991 грн за кредитом, який оформив син через Приват24 без її згоди — що вирішив суд

Жінка вказує, що син незаконно скористався її обліковим записом в системі Приват24 та заволодів коштами у сумі 75 тисяч гривень

ПриватБанк
Жінка оскаржує списання 87 991 грн за кредитом, оформленим її сином через Приват24

Син жінки неправомірно отримав доступ до її акаунту в Приват24 та від її імені уклав кредитний договір, після чого заволодів коштами у розмірі 75 тисяч гривень. Вона вважає, що банк продовжує неправомірно нараховувати відсотки та списувати кошти за цими зобов’язаннями — загалом 87 991 гривню, попри вирок суду, яким сина визнано винним у шахрайстві та несанкціонованих діях. Про це йдеться у рішенні Луцького міськрайонного суду Волинської області, опублікованому 15 травня 2026 року. 

Жінці стало відомо, що син від її імені уклав з ПриватБанком кредитний договір від 22.08.2024 року та кредитну угоду від 21.08.2024 року. Внаслідок таких протиправних дій, вона звернулася з відповідною заявою до правоохоронних органів. Вироком Луцького міськрайонного суду Волинської області від 10.06.2025 року, який набрав законної сили 15.07.2025 року його визнано винним у вчиненні злочинів передбачених ч. 1 ст. 182, ч. 2 ст. 182, ч. 4 ст. 185, ч. 1 ст. 361 та ч. 2 ст. 361 КК України та засуджено до п'яти років позбавлення волі. Він незаконно скористався її обліковим записом в системі Приват24 та уклав від її імені кредитні договори, здійснив неакцентовані грошові операції та заволодів коштами за цими угодами. Зокрема, за угодою від 21.08.2024 року та кредитним договором від 22.08.2024 року в розмірі 75 тисяч гривень. Зазначає, що банк продовжує стягувати з неї кошти за цими угодами та нараховувати відсотки, так по кредитному договору від 22.08.2024 року за період з 25.09.2024 року по жовтень 2025 року банк неправомірно стягнув з неї 42 151 гривні, а за угодою від 21.08.2024 року за період з 21.08.2024 року по 01.10.2025 року - 45 840 гривень. Загальний розмір неправомірно стягнутих коштів становить 87 991 гривні.

Представниця АТ КБ "ПриватБанк" подала до суду відзив, у якому не погоджується з позовом і просить відмовити в його задоволенні. Вона посилається на вирок Луцького міськрайонного суду, яким частково задоволено цивільний позов потерпілої у кримінальному провадженні та стягнуто з обвинуваченого 82 тисячі гривень матеріальної шкоди і 5 тисяч гривень моральної шкоди. До рахунків клієнтки отримав доступ її син, який, за матеріалами справи, використав конфіденційну інформацію та здійснив несанкціоновані операції через її обліковий запис у Приват-24. Це свідчить про неналежне збереження нею доступу до фінансових даних. Крім того, частина коштів у справі є кредитними коштами банку, а не її особистими грошима. Також вказує, що вона несвоєчасно повідомила банк про втрату доступу до рахунку, через що відповідальність за операції до моменту повідомлення має покладатися на неї. Окремо зазначається, що клієнтка обрала неналежний спосіб захисту, а посилання на судову практику є нерелевантними. 

Картка ПриватБанку, фото: Інформатор
Картка ПриватБанку, фото: Інформатор

Що вирішив суд? 

Суд відмовив жінці у задоволенні позову. Кредитний договір від 22.08.2024 року та угода нею не підписувалися та фактично є неукладеними, тому вимоги про визнання їх недійсними та похідні вимоги про відновлення платіжного балансу є неефективним способом захисту.

"Неукладений правочин не може бути визнаний недійсним. Вимоги щодо припинення нарахувань є неефективним способом захисту, оскільки не відновлюють порушене право. Також суд встановив, що шкода, пов’язана з несанкціонованими операціями, вже була предметом розгляду в межах кримінального провадження, де визначено відповідальну особу та частково відшкодовано збитки, тому повторне їх стягнення є недопустимим. Крім того, суд дійшов висновку, що спірні кошти є кредитними, а не власністю позивачки, через що відсутні підстави для стягнення пені та інфляційних втрат. Позивачка також не довела належними доказами обставини, на які посилалася, тому суд відмовив у задоволенні позову", - наголосив суд. 

Читайте нас у Facebook

Image
Оперативні новини: Україна, світ, війна. Підпишись 👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити