Жінка хотіла влаштуватися на роботу, а отримала борг по кредиту: чи скасував суд угоду

У лютому 2021 року суддя Печерського районного суду Києва Сергій Вовк вирішував, чи дійсно вона не мала відношення до позики.

кредит
Поліція шукала злочинців.

Наприкінці липня 2019 року мешканка Кіровоградщини намагалася влаштуватися на роботу. Для цього жінка відправила копію свого паспорта та ідентифікаційного коду через соцмережі якійсь Олені. Та замість роботи, жінка отримала борг по кредиту.

Зрозумівши, що з відправкою своїх особистих даних вона помилилася, жінка зробила заяву до поліції. В ній вона наполягала, що будь-які кредити на її ім’я оформлювала не вона. Це був крок на випередження, проте він не спрацював. 

Після цієї заяви жінка поїхала за кордон. А коли повернулася, зрозуміла, що хтось оформив на неї позику року у 2 тисячі гривень в компанії «Укр Кредит Фінанс». Ці кошти перерахували на банківську картку, відкриту на її ім`я, та знали у банкоматі.

За стандартним сценарієм, жінці стали дзвонити колектори та просили повернути борг. За заявою постраждалої відкрили кримінальне провадження №12020120160000359 та порадили звернутися до суду.

Що було у суді

В позові жінка просила визнати кредитну угоду недійсною. Також вона розраховувала, що в разі перемоги судові витрати оплатить компанія-кредитор.

У серпні 2020 року Знам`янський міськрайонний суд Кіровоградської області направив цю справу до столиці – до Печерського районного суду Києва.

Відомий суддя Сергій Вовк з’ясував, що про кредит «Укр Кредит Фінанс» повідомив до «Українського бюро кредитних історій», через що у жінки виявився борг.

«Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, як і заява до правоохоронних органів про вчинення кримінального правопорушення, не є судовим рішенням, яке набрало законної сили, - так прокоментував заяву до поліції суддя. - Обвинувальний вирок, який би набрав законної сили, у якому суд встановив би, що кредитний договір був укладений не (жінкою), а іншою особою...не надано, про закінчення досудового розслідування та результат не повідомлено суду».

Тому суддя вирішив, що жінка не довела, що договір за неї украли злодії. Через це у лютому 2021 року суддя Печерського районного суду Києва Сергій Вовк вирішив, що для скасування угоди недостатньо доказів.

Що було з кредитом далі

Жінка не погодилася із цим рішенням та через адвоката подала скаргу. 

«Суд першої інстанції фактично самоусунувся від виконання завдань зі здійснення правосуддя і не забезпечив можливості (жінці) з`ясувати обставини оформлення кредиту на її ім`я. Взагалі не розглянув клопотання і не витребував у (компанії) матеріали кредитної справи, не з`ясував яким чином у останнього з`явились паспорт та довідка про присвоєння податкового номера позивачу, в якому банку була відкрита картка, на яку були перераховані кредитні кошти і хто замість позивача їх отримав», - йдеться в матеріалах з сайту судового реєстру.

Адвокат жінки наполягав, що суддя Вовк міг обмежити постраждалу в праві «на справедливий судовий розгляд».

«Дана справа становить значний суспільний інтерес, так як випадки незаконного оформлення кредитів на осіб, які про це нічого не знають, є одним зі способів шахрайства в Україні і тягнуть за собою кримінальну відповідальність», - наполягав захисник жінки у суді.

Судді погодилися, що суддя Вовк мав глибше дослідити обставини справи. До того ж жінка з адвокатом просили про витребування інформації по кредиту. Зокрема, йшлося про те, що суд міг отримати від компанії копію угоди, платіжні доручення та інформацію про банківську картку, на яку були перераховані кошти.

«Під час вирішення питання про відкриття провадження у справі, так і під час подальшого розгляду справи, суд першої інстанції залишив вказане клопотання без належної уваги та не розглянув його у встановленому процесуальним законом порядку», - пояснили судді в апеляції.

Коли вже наступний суд попросив «Укр Кредит Фінанс» надати документи, там повідомили про результати перевірки. Виявилося, що жінка дійсно не мала відношення до кредиту й компанія сама визнала угоду неукладеною.

Через це не було про що сперечатися, тому у вересні 2022 року судді Київського апеляційного суду вирішили частково змінити рішення судді Вовка

Інформатор писав, що жінка віддала телефон у ремонт та отримала борг по кредиту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube