28 грудня 2022 року суддя Франківського районного суду Львова дізнавалася, чи дійсно картка, на яку переказали гроші, не належала постраждалій.
В червні 2020 року жінка прийшла в ПриватБанк та дізналась, що її кредитну картку заблокували. Виявилося, що там був непогашений борг, про який вона нічого не знала.
Оскільки боргів у жінки не було, то вона звернулася до «Українського бюро кредитних історій». З відповіді стало зрозуміло, що 10 лютого 2020 року від її імені хтось оформив заявку на 2 тисячі гривень мікрозайму в компанії «Європейська Кредитна Група». Коли жінка дізналась про угоду, вона мала повернути вже 6 тисяч гривень.
Тому першим ділом жінка звернулася із заявою до Шевченківського відділення поліції Дніпровського ВП ГУНП в Дніпропетровській області. За її заявою були внесені відомості щодо кримінального провадження №12020045640000521 від 1 жовтня 2020 року.
Виявилося, що шахраї помилково в угоді про кредит вказали, що жінка нібито працювала в «Службі газу». Хоча насправді вона працювала на посаді «товарознавця» в фірмі «Дніпросклосервіс». Також їй були не відомі ні номер телефону, ні електронка, ні номер рахунку, на який перерахували позику та які були вказані в угоді. Щоб скасувати борг, жінка звернулась із позовом до суду.
Жінка просила визнати договір про кредит недійсним. Проти цього заперечували в «Європейська Кредитна Група». Там стверджували, що договір уклали в електронній формі та підписали електронним підписом. На підтвердження цього в індивідуальній частині договору містився код ідентифікатора позивача.
«Під час реєстрації на сайті відповідача www.eurogroshi.com.ua (жінка) використовувала номер телефону, який згідно даних Українського бюро кредитних історій з 11 липня 2012 року вона використовувала як фінансовий», - йдеться у заяві адвоката компанії.
Але у постраждалої були свої «козирі». З відповіді банку, до якого злочинці переказали кошти за кредитом, адвокат жінки дізналася - це був чужий рахунок. У її клієнтки там не було жодної картки, тому суд просили це врахувати.
«Кредитна Установа «Європейська Кредитна Група» до відзиву надав роздруківку нібито відвідування (жінкою) його сайту. Згідно з цими відомостями комп`ютер, з якого здійснені відвідини для отримання кредиту, мав ІР-такий-то. Перевіривши цю адресу в мережі інтернет було встановлено, що комп`ютер з такою ІР-адресою перебуває у Бухаресті в Румунії», - це був ще один з «козирів» на користь жінки.
До того ж рідний банк жінки підтвердив, що у неї був зовсім інший контактний номер телефону, а не той, який вказали в угоді про позику.
Суддя Франківського районного суду Львова Христина Гладишева зобов’язала кредитну компанію надати довідку, в якій зазначити повний номер рахунку або кредитної картки, на які були перераховані кошти. А також вказати повні прізвище, ім`я та по батькові власника такого рахунку та банк, який його обслуговує. Але у відповідь «Європейська Кредитна Група» заявила, що вони не мають такої інформації.
Суддя врахувала, що в банку, до якого переказали кошти, у жінки ніколи не було рахунку. А її номер телефону з грудня 2016 року зовсім інший, а не той, який є в угоді щодо мікрозайму. Виходило, що не існувало доказів, що саме ця жінка брала кошти у борг та те, що вона їх отримала.
Тому 28 грудня 2022 року суддя Гладишева ухвалила, що договір про позику слід визнати недійсним.
Раніше Інформатор писав, що через чужий борг чоловік отримав лист з зображенням колючого дроту та погрозами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.