Шахраї оформили на жінку кредит, а вона знайшла ту, яка отримала гроші: що вирішив суд

У лютому 2023 року суддя Довгинцівського районного суду Кривого Рогу вирішувала, чи були підстави перевести борг на жінку, яка отримала на свою картку позику.

кредит
Постраждала написала заяву до поліції.

15 вересня 2019 року жінка виявила, що її номер мобільного телефону Водафон опинився поза зоною досяжності. Протягом наступного дня він теж не працював. 

Пізніше на її номер зателефонував невідомий чоловік та поцікавився, чи укладала вона в останні дні 7 кредитів. Жінка відповіла, що їй про це нічого не відомо та особисто вона позик не брала. 

Коли жінка стала розбиратися, то з’ясувалося, що телефон не працював, тому що хтось двічі перевипустив її сімку.

«Оскільки сім-карту фінансового номера телефону було перевипущено, вона ОТП-пароль особисто не отримувала та не здійснювала акцепт кредитних угод, тобто оформлення кредитних коштів», - вже потім розповідала постраждала у суді.

Жінка звернулася із заявою до Гребінківського відділення поліції на Полтавщині. За її заявою було відкрито кримінальне провадження за статтею шахрайство, а її було визнано потерпілою.

Хто отримав позику

1700 гривень за угодою з «Європейська кредитна група» жінка не отримувала, тому вважала, що немає їх повертати. До того ж вона дізналася хто саме міг отримати кредит замість неї.

Постраждала знайшла докази, що кошти переказали на картку Ощадбанку. В неї був там відкритий рахунок, проте номер картки не співпадав з її даними.

Через свого адвоката постраждала отримала відповідь від державного банку, що цю картку відкрили за два дні до отримання займу на іншу жінку. Тому вона хотіла перевести борг на неї, замість того, щоб сплачувати кошти зі свого кармана.

Що було у суді

З Полтавщини розгляд справи перенесли до Кривого Рогу на Дніпропетровщині. Суддя, яка слухала цю справу, залучила до участі не тільки кредитора - «Європейську кредитну групу», а й ще іншу жінку та компанію «Кредит-Капітал», якій потім передали невиплачений борг.

У відповідь на звинувачення компанія, яка дала гроші, наполягала - угоду оформлювали за всіма правилами та немає підстав вважати, що це робили шахраї.

Суддя вивчила докази та заявила, що перевести борг на іншого можна лише за згодою кредитора. Такого дозволу не було, крім того, жінка, на яку вказувала постраждала, теж не виявила бажання сплачувати борг. Більш того, в поліції не було доказів, що інша жінка – злочинниця.

«Суд же не може замінити своїм рішенням встановлення фактів, які не відносяться до його компетенції. У тому числі й встановлення того факту, що саме (інша жінка) уклала шахрайським способом договір з ТОВ «КУ «Європейська кредитна група»», - йдеться в ухвалі суду.

Тому у лютому 2023 року суддя Довгинцівського районного суду Кривого Рогу Дніпропетровської області Наталія Середня ухвалила, що не може змусити когось іншого сплачувати борг. Це рішення набрало чинності у березні цього року.

Як вирішили справу з іншими кредитами

Щодо кожного кредиту, який на неї оформили злочинці, жінка зверталася до суду:

Інформатор писав, що жінка хотіла влаштуватися на роботу, а отримала борг по кредиту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube