Через чужий борг чоловік отримав лист з зображенням колючого дроту та погрозами: як суд вирішив суперечку про кредит

У січні 2021 року суддя Орджонікідзевського районного суду Запоріжжя вирішувала, чи достатньо доказів для скасування угоди про позику.

кредит
Чоловік написав заяву до поліції.

На початку 2020 року чоловік отримав лист, на який не чекав. В середині були два аркуші паперу, на яких був зображений колючий дріт та написано «Підозра у шахрайстві».

В листі також була заява до прокуратури та пропозиція сплатити 21 тисяча 113 гривень боргу компанії «Служба миттєвого кредитування» («СМК»). Так чоловік дізнався, що хтось від його імені 9 листопада 2019 року взяв два займи на 4 тис. 700 грн.

Що зробили шахраї

Оскільки чоловік ніяких угод не підписував та документи не втрачав, то спочатку він вирішив, що просто помилилися адресатом. Але коли у середині лютого 2020 року його матері зателефонував начебто «співробітник обласного управління національної поліції» та заявив, що проти її сина подають заяву до поліції щодо шахрайства, то чоловік занепокоївся.

Останньою краплею стало скасування кредитного ліміту у ПриватБанку в березні 2020 року. В банку це пояснили тим, що у чоловіка був борг, який він не погасив. Тоді він звернувся до «Українського бюро кредитних історій», щоб точно знати що діється.

Виявилося, що за один день на нього оформили дві позики. Щоб це ще раз перевірити, чоловік зателефонував до компанії «Служба миттєвого кредитування» й там це підтвердили. 

Начебто шахрай, який діяв від його імені, надав копію його паспорта та податкового номера для оформлення угоди. Після цього кошти переказали на карту «Монобанка».

Не гаючи часу, постраждалий звернувся до поліції. Там за його заявою відкрили кримінальне провадження № 12020040650000968 за фактом шахрайства. В поліції порадили також звернутися до суду, що чоловік й зробив.

Що було у суді

Чоловік просив встановити нікчемність кредитного договору та спростувати інформацію, що він боржник. Проте в компанії проти цього заперечили. Там пояснили, що без належної перевірки нікому гроші просто так не дають.

«Після подачі заявки, клієнт отримує унікальний код підтвердження оформлення позики через CMC на свій мобільний номер. Після отримання CMC, клієнт повинен внести отриманий код на сайті, і таким чином підтвердити подачу заявки. Після подачі заявки, позивач отримав на свій телефон, вказаний у заявці, CMC-повідомлення з унікальним кодом, який ввів на сайті bistrozaim.ua. У разі позитивного рішення про видачу позики, система генерує унікальний код, який використовується уповноваженою особою ТОВ «СМК» для підтвердження підписання кредитного договору», - так пояснили перевірку клієнтів у фірмі, що видала позики.

На це чоловік відповів, що в анкеті на отримання кредиту вказані невірні дані. Виявилося, що номер мобільного телефону ніколи йому не належав. Крім того, адреса електронної пошти була постраждалому була не відома, а домашню адресу написали невірно.

Що вирішила суддя

З кредитної історії чоловіка, яка була надана «Українським бюро кредитних історій» суддя дізналася, що існував договір позики від 9 листопада 2019 року на суму 600 грн та 4100 грн. Також чоловік користувався кредиткою ПриватБанку. Загалом сума неповернутих позик становила 4700 грн, а заборгованість складала 64 тис. 668,24 грн.

Проте не було доказів, що онлайн позику брав саме цей чоловік.

«Дослідивши заяву-анкету для отримання кредиту суд встановив, що вона не підписана (чоловіком), оскільки не містить ні алфавітно-цифрової послідовності, передбаченої законом для одноразового ідентифікатора, ні електронного, ні електронного цифрового підпису, ні аналога власноручного підпису», - йдеться у матеріалах справи з сайту судового реєстру.

На додачу до того, що не було фактів, що саме постраждалий оформлював угоди, у справі не було доказів, що гроші переказали йому на картку.

Тому у січні 2021 року суддя Орджонікідзевського районного суду Запоріжжя Інна Крамаренко ухвалила, що договір є нікчемним, а інформацію про угоду та борг потрібно спростувати. За рішенням суду з кредитної історії чоловіка мали прибрати відомості про чужі борги.

Інформатор писав, що жінка хотіла влаштуватися на роботу, а отримала борг по кредиту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube