“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Балістичні ракети - дуже складна ціль для ППО, їх реально збити тільки за допомогою комплексу Patriot
Українцям пояснили, що слід не нехтувати повідомленням про "загрозу використання балістичного озброєння" під час повітряної тривоги. Адже воно означає, що у повітряній атаці на нашу територію беруть участь носії балістичного озброєння.
Про це повідомив український військовий експерт й полковник запасу ЗСУ Олег Жданов. Відповідне відео з'явилось на його YouTube-каналі сьогодні, 22 серпня.
Серед носіїв балістичного озброєння, які атакують території України, Жданов виділив наступні:
"Це найскладніші цілі. Наприклад, розвідка дає нам, що розвернуті комплекси "Іскандер", які можуть запустити, як крилату, так і балістичну ракету. І відповідно, якщо є носії, вони вилітають чи розвернуті комплекси в районах пусках ракет на стартових позиціях, відповідно у сигналі про повітряну тривогу звучить інформація про загрозу застосування балістичного озброєння", - пояснює експерт.
Також він розповів, що балістичні ракети - це дуже складні цілі для ППО. Їх реально збити тільки за допомогою комплексу Patriot.
"Ми повинні всі розуміти, що балістичне озброєння - це найскладніша ціль для системи ППО. Вірогідність її збиття доволі низька. Благо, що Patriot показав себе так добре й ми можемо збивати. Але у нас два таких комплекси на всю країну. Десь ще SAMP/T стоїть, але нам не потрібно повідомляти, де він стоїть", - наголошую Жданов.
Захисники України, за словами експерта, вже навчились збивати крилаті ракети. Але щодо балістики, то українцям слід не нехтувати тривогою та ставитися до загроз серйозно.
"Якщо з крилатими ракетами та "Шахедами" ми вже навчились і у нас процент збиття досягає більш ніж 70%, то з балістикою - це величезна проблема. Якщо вона не летить в районі дії комплексу Patriot, то це не збивна ціль. Тому й така загроза для населення", - розповів експерт, наголосивши, що треба більш обережно відносить до тривог.
В Україні наразі є лише дві системи Patriot. Одну з них передала Німеччина спільно з Нідерландами, а другу - США. Системи стоять на захисті Києва. Вони показали себе з найкращої сторони.
За словами радника голови Офісу президента України Михайла Подоляка, наразі Повітряним силам потрібно 10-12 таких комплексів, адже вони здатні перехоплювати навіть російські ракети нового покоління, такі як "Онікс" й "Кинджал".
Також Інформатор повідомляв, що виробник систем Patriot пообіцяв до 2024 року передати Україні ще п’ять ЗРК.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.