У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Системи Patriot здатні вражати російські ракети нового покоління, такі як "Онікс" і "Кинджал"
Україні вкрай необхідні зенітно ракетні комплекси Patriot, які здатні вражати навіть найновіші ракети окупантів. Наразі Повітряним силам потрібно 10-12 комплексів.
Про це в інтерв'ю виданню The Guardian заявив радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк. За його словами, саме така кількість дасть змогу закрити небо над Україною.
"Тактика росії зрозуміла: вони використовують масовані атаки безпілотників, щоб перевантажити наші системи ППО, а потім паралельно у них з'являється можливість використовувати балістичні ракети по об'єктах інфраструктури", - сказав Подоляк.
Він відмітив, що комплекси Patriot здатні перехоплювати навіть російські ракети нового покоління, такі як "Онікс" й "Кинджал". Й нещодавні масовані удари по Одесі наглядно показали, що посилювати протиповітряну оборону країни треба новітніми системами ППО. Це доцільно, як з економічної, так і з моральної точки зору.
"Через дефіцит цих систем ми не можемо охопити всі частини країни. Виправити все це пізніше буде набагато дорожче, ніж забезпечити систему Patriot для захисту півдня зараз", – зазначив радник.
Наразі Україна має лише дві системи Patriot. Одну з них передала Німеччина спільно з Нідерландами, а другу – США. Системи стоять на захисті Києва. Вони показали себе з найкращої сторони.
Чого вартує лише той факт, що 4 травня Силам ППО з цього ЗРК вдалось вразити гіперзвукову ракету Х-47 "Кинджал". Ще відомо, що за допомогою системи Patriot приземлили ворожий винищувач.
Відомо, що у 2024 році Україна отримає п'ять систем Patriot. Планами поділився генеральний директор компанії Raytheon Technologies Грегорі Хейс. Ракети для системи активно передає нашій країні Німеччина.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.