Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
За словами експерта, всі сторони зацікавлені завершити війну якомога швидше
Психологічна та економічна втома від війни може настати на Заході. Однак західні країни навряд чи кинуть Україну у війні проти росії. Оскільки в разі перемоги останньої - саме вона диктуватиме умови.
Про це заявив військовий експерт Олег Жданов, відповідаючи на питання, чи може війна затягнутися до 2026 року. Водночас, зазначив він, тягнути війну довго західні країни також не можуть.
"До речі зараз ось, до речі - збіг? - не думаю - у США знову заговорили про те, що, може, запустити процедуру ленд-лізу, коли йтимуть поставки із запасів США. Запаси США достатні. Досить великі. За всіма видами озброєння.
З боєприпасами система вже більш-менш налагоджена, ми отримуємо їх з усіх куточків, звідки тільки можемо. А озброєння і техніку можуть за лендлізом поставити. Якщо відкриється ленд-ліз і буде ухвалено рішення постачати в тих кількостях, які необхідні, то, повірте, наповнення буде йти досить швидко", - зазначив Жданов.
За словами експерта, якщо Конгрес проголосує за чергову допомогу Україні у вигляді, наприклад, 13 млрд доларів, то система комплектування, на його погляд, залишиться на колишньому рівні. Жданов зазначив, що така система працює повільніше, ніж ленд-ліз.
"Оскільки ленд-ліз передбачає постачання готових озброєнь і сьогодні, і зараз. Якщо обумовлені такі умови. А система, яка працює сьогодні, вона передбачає іноді постачання готових озброєнь, а іноді замовлення озброєнь у виробника. Припустимо, чотири комплекси NASAMS ми чекаємо досі. Два поставлено, чотири ще немає. IRIS-T два її не поставлено. Один Patriot не поставлений", - додав Жданов.
Експерт вважає, що всі зацікавлені в якомога швидшому закінченні військових дій. Саме тому зараз усі країни спостерігають за українським контрнаступом - він буде лакмусовим папірцем того, наскільки Україна витягує цю війну і наскільки довго вона затягнеться.
"За підсумками цього контрнаступу - я думаю, десь у другій половині осені - ми вже зможемо розуміти, де наша перемога, наша фінішна риска в цій війні", - резюмував Жданов.
За даними агенства Bloomberg, рф уникла економічного краху одразу після початку повномасштабної війни в Україні, але криза поглибиться у найближчі три роки. Так, до 2026 року економіка рф витратить 190 мільярдів доларів.
Видання зазначає, що російська економіка залишиться в напруженості й до 2026 року зменшиться на 8% порівняно з тим, що було б, якби путін не напав на Україну в лютому 2022 року. Навіть попри те, що до кінця 2022 року росія зафіксувала третій квартал поспіль скорочення, її спад за весь рік був лише частиною майже 10% обвалу, який прогнозувався через місяць після вторгнення. Центробанк оцінив торішнє падіння на рівні 2,5% і прогнозує поновлення зростання вже цього року.
На сьогодні російська федерація є найбільш підсанкційною країною світу. Рада ЄС ввела вже дев’ять пакетів економічних та індивідуальних санкцій проти терористичної країни. Який включає експортний контроль, відключено від SWIFT, заборону діяльності російських пропагандистських ЗМІ, персональні санкції та інше. Окремо додаткові обмеження проти рф вводять й інші країни, що не входять до складу Ради.
Нагадаємо, путін готується до тривалої та виснажливої війни, але його еліти не вірять у перемогу росії. Крім того, Годжес назвав умову для перемоги України над росією вже у 2023 році.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.