У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Росія вже відчуває тиск санкцій, який буде тільки посилюватися
Росія уникла економічного краху одразу після початку повномасштабної війни в Україні, але криза поглибиться у найближчі три роки. Так, до 2026 року економіка рф втратить 190 мільярдів доларів. Про це пише Bloomberg.
Видання зазначає, що російська економіка залишиться в напруженості й до 2026 року зменшиться на 8% порівняно з тим, що було б, якби путін не напав на Україну в лютому 2022 року. Навіть попри те, що до кінця 2022 року росія зафіксувала третій квартал поспіль скорочення, її спад за весь рік був лише частиною майже 10% обвалу, який прогнозувався через місяць після вторгнення. Центробанк оцінив торішнє падіння на рівні 2,5% і прогнозує поновлення зростання вже цього року.
"Ефект санкцій пролонгований. І процес санкцій не завершено. Запроваджуються все нові та нові", – розповів Олег Вʼюгін, колишній високопосадовець Центрального банку та Міністерства фінансів рф.
Санкції не поширювалися на основні товари російського експорту, життєво важливі для світових ринків (нафта, газ та сільськогосподарська продукція), хоча протягом останніх кілька місяців запрацювали обмеження на енергоносії. Цього року робота для рф лише ускладниться, оскільки уряд путіна прагне запобігти падінню доходів від продажу нафти та нарощує витрати на соціальні програми в той час, коли мобілізація сотень тисяч чоловіків спустошує ринок праці.
Потреба США та їхніх союзників у збереженні доступу до енергії змусила їх знайти компроміс, врівноважуючи каральні заходи своїми власними інтересами. Росія справді видобувала більше нафти, а високі ціни на сировину означали, що вона заробляла достатньо, щоб підтримувати свій дохід, використовуючи попит з боку таких країн, як Китай та Індія. Країни, на частку яких припадає понад 30% світового ВВП, підтримували торговельні звʼязки та утримувалися від засудження вторгнення, що дозволило росії відновити ланцюги постачань і боротися з економічною ізоляцією.
На сьогодні російська федерація є найбільш підсанкційною країною світу. Рада ЄС ввела вже дев’ять пакетів економічних та індивідуальних санкцій проти терористичної країни. Який включає експортний контроль, відключено від SWIFT, заборону діяльності російських пропагандистських ЗМІ, персональні санкції та інше. Окремо, додаткові обмеження проти рф вводять й інші країни, що не входять до складу Ради.
Нагадаємо, путін готується до тривалої та виснажливої війни, але його еліти не вірять у перемогу росії. Крім того, Годжес назвав умову для перемоги України над росією вже у 2023 році.
Також Інформатор писав, де в Україні почався новий "великий наступ" російських військ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.