Згадав часи Третього рейху: німецький депутат від пропутінської партії влаштував у Білорусі плантацію з ув'язненими

Йорг Дорнау, який має цибулевий бізнес в Білорусі, перетворив політв'язнів на робочу силу для своєї ферми

Йорг Дорнау
Дорнау володіє у Білорусі компанією "Цибулька-Бел"

У Німеччині бізнесмен та депутат пропутінської партії "Альтернатива для Німеччини" Йорг Дорнау згадав часи Третього Рейху та влаштував справжнє рейховське господарство – на території Білорусі, щоправда. Дорнау уклав угоду з білоруським "Центром ізоляції правопорушників" (ЦІП). За угодою, німець отримав можливість залучати до робіт на своїй цибулевій фермі білоруських політв'язнів.

Про це пише видання Reform.news. Плантація розташована біля міста Ліда у Гродненській області Білорусі. Зазначається, що політв'язням, яких змушували там працювати, офіційно навіть нібито платили близько п'яти євро на день. А сам Йорг Дорнау, ніби гауляйтер часів ще тої війни, особисто перевіряв їхню роботу.

Зазначається, що Дорнау володіє у Білорусі компанією "Цибулька-Бел". Йому довгий час вдавалося це приховувати, проте врешті-решт депутат "спалився". У серпні цього року Президія земельного парламенту Саксонії, де Дорнау є депутатом, присудила його до штрафу у розмірі 20,8 тис. євро. Проте не за використання примусового труда, а за те, що він приховував інформацію про участь у підприємстві на території Білорусі

Журналістам вдалося поспілкуватися з одним з політв'язнів, яких залучали до робіт на фермі. Чоловік попросив звати його "Андрій". За його словами, у лютому 2024 року він був затриманий та відправлений у ЦІП на 15 діб за лайк під постом у соціальних мережах.

"Нас завезли на склад. Лютий, підвал, одяг як у кого. Тому руки та ноги мерзлі. Сніданок о 7:00 ранку. Працювали так до 18:00 без їжі та води. Цибуля смачна", – похмуро пожартував він, розповідаючи про умови праці.

Андрій зазначив, що робота не була примусовою. За неї навіть платили, щоправда, самі в'язні цих грошей не бачили – все йшло в рахунок утримання в ЦІПі.

"Згода на роботу підписувалася щоденно. Якщо старшина вважав, що затриманий добре працює, йому давали зарплату. Лідському відділу поліції платили 30 рублів (білоруських), затриманим – близько 20. Цибулю сортували для торгової мережі "Євроопт", – додав він.

Також, за словами політв'язня, Дорнау приїздив перевіряти роботу працівників. Одного разу чоловік навіть побачив німця – та впевнено упізнав його на фотографії, яку показали йому журналісти.

"Високий, лисий чоловік. Одного разу він приїхав на своїй машині з німецькою реєстрацією. Він заходив на склад, де ми разом із найманими працівниками сортували цибулю", – підтвердив Андрій.

Вибори в Німеччині: ультраправі моляться на Путіна

Як пише "Голос Америки", ключові політичні гасла і вимоги партії "Альтернатива для Німеччини" (AfD) та "Альянс Сахри Вагенкнехт" (ССВ) спрямовані на обмеження імміграції, яку вони вважають джерелом злочинності в країні. У зовнішній політиці німецькі крайні праві та крайні ліві мають спільну позицію, ставлячи під сумнів військову допомогу Україні. Вони також вважають, що санкції проти Росії шкодять німецькій економіці, і виступають за домовленості з Москвою.

Згідно з чинною партійною програмою AfD, затвердженою на федеральному з'їзді 2016 року, партія наголошує на важливості відносин з Росією, оскільки, на їхню думку, європейська безпека неможлива без участі Росії. AfD виступає за мирне врегулювання конфліктів у Європі з урахуванням інтересів усіх сторін. Оглядачі також зазначають, що лідери AfD у східнонімецьких землях дозволяють собі більш проросійські заяви, ніж їхні колеги на заході країни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube