Криворізька школа простих рішень поєднається з нью-йоркською?
Посадовці Офісу президента України Володимира Зеленського оптимістично налаштовані щодо можливої перемоги Дональда Трампа на виборах президента у США. Низка українських чиновників припускають, що, можливо, радикальні зміни були б корисні і у відносинах України зі США, і у війні з Росією. Але зміни можливі лише у разі перемоги Трампа, тоді як виграш Камали Гарріс, як очікується? лише збереже статус кво, пише 1 листопада The Washington Post.
У офісі українського президента вважають до того ж що Зеленський зможе схилити Трампа на свій бік. Про це WP стверджує із посиланням на українських посадовців, які говорили на умовах анонімності через "делікатне питання". Попри те що офіційна позиція Києва полягає в тому, що Україна продовжить співпрацю з будь-яким майбутнім президентом США, "за зачиненими дверима" представники Зеленського нібито вбачають перевагу в перемозі Трампа, стверджує видання.
"Статус кво", який склався за часів президентства Джо Байдена, виглядає для України так, що Білий дім відхиляє українські запити на збільшення військової допомоги та зняття обмежень на використання зброї. Однак цей статус-кво не працює на тлі просування Росії на фронті, вважають українські посадовці.
Тому вони відкидають те, що перемога Трампа буде катастрофічною для Києва і що вони нібито бояться такої можливості. Навпаки, в офісі Зеленського вважають, що той зможе переконати Трампа підтримувати Україну, "якщо між ними встановиться особистий зв'язок".
Крім того, за словами посадовця, що працював в уряді Зеленського за президентства Трампа, адміністрація українського президента більше пов'язана саме з республіканцем. Чиновник не пояснив, що саме він має на увазі, кажучи це.
Сам же Зеленський, мовляв, "завжди бачив схожість між собою та Трампом", адже обидва прийшли до влади з нетиповим минулим. Зеленський прийшов зі світу шоубізнесу, а Трамп - зі світу бізнесу. Саме це начебто має допомогти побудувати між ними хороші стосунки.
Український президент і його команда, крім того, "люблять прості рішення", а Трамп - "людина простих рішень", сказав чиновник. Два інші посадовці вважають, що заяви Трампа щодо України хоч і були негативними, але це була лише "передвиборча риторика", яка не обов’язково корелюватиметься з його діями на посаді.
Однак деякі українські посадовці все ж визнали, що за Трампа можливі негативні наслідки для України. Вони занепокоєні тим, що той може наполягати на тому, щоб Україна пішла на територіальні поступки Росії.
WP нагадує, що Трамп і Зеленський мали напружені відносини. Це почалося в 2019 році, коли Трамп, бувши президентом, призупинив військову допомогу Україні в передбачуваній спробі чинити тиск на Зеленського, щоб той розкопав компромат про ділові відносини в Україні сина Джо Байдена Хантера Байдена. Ці зусилля призвели до імпічменту Трампа в Палаті представників США за звинуваченням у зловживанні службовим становищем та перешкоджанні роботі Конгресу (але Трампа виправдували).
Нагадаємо, Трамп кілька разів цього року називав Зеленського "найкращим у світі продавцем", пояснюючи, що український президент, приїжджаючи до партнерів, завжди вивозить нові сотні мільйонів доларів допомоги. Трамп і Зеленський зустрілися наприкінці вересня в Trump Tower, це була їхня перша зустріч з 2019 року. Під час зустрічі Трамп сказав, що для нього є честю зустрітися з Зеленським, додавши, що між ними склалися дуже хороші стосунки. Водночас він зазначив, що у нього також "дуже хороші стосунки" з президентом Росії Володимиром Путіним.
Зеленський також запросив Трампа відвідати Україну. Той радо погодився, заявивши що Україна - чудова країна з чудовими містами та погодою. Хоча напередодні Трамп заявляв, що України, як держави вже не існує, а її тисячолітні міста, за винятком Києва, знищені й що відновити їх не вдасться.
Перед наближенням виборів 5 листопада почав активніше критикувати Зеленського. Він звинувачує його у тому, що той "ніколи не повинен був допустити початок війни". Чи натякає на те, що Зеленський затягнув конфлікт занадто довго.
До виборів президента Сполучених штатів залишається менш як тиждень. Вони відбудуться 5 листопада 2024 року. За попередніми опитуваннями Трамп лідирує на 2%, тобто у межах статистичної похибки, проте, починаючи з серпня, на 8% зросла негативна оцінка Камали Гарріс. Наразі республіканець може розраховувати на 47 відсотків підтримки, тоді як Гарріс – на 45 відсотків.
Днями Гарріс попередила, що під керівництвом Дональда Трампа Путін буде "сидіти в Києві". За її словами, Трамп вже заявив, що вирішить конфлікт між Україною та Росією за один день, що, на думку Гарріс, є небезпечним сигналом.
Про те, що погляди Дональда Трампа щодо України могли значним чином сформуватися під впливом Путіна також зазначають у The New York Times. Журналісти пояснюють, що Путін змальовував Трампу Україну, як державу з дуже високим показником корупції. А сам комплексний вплив на Трампа почався ще в 2017 році.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.