Зеленський виступив у Сенаті США: переконував у відсутності корупції в Україні, казав про далекобійну зброю

На закритій зустрічі з конгресменами США Зеленський заявив, що корупція в Україні не є серйозною проблемою

Володимир Зеленський у Сенаті США 12 грудня
Зеленський охарактеризував зустріч у Сенаті США як "дружню і відверту"

Президент України Володимир Зеленський у вівторок, 12 грудня, виступив у Сенаті США. Він розповів про актуальну безпекову та економічну ситуацію в Україні та важливість збереження американської підтримки. Зустріч він назвав "дружньою" і "відвертою". 

Про це він повідомив у своєму Facebook. Зокрема, його промова також стосувалася безпекових моментів, засад демократії та свобод у державі.

"Дружня, відверта зустріч у Сенаті США, яка є важливим підтвердженням підтримки України в боротьбі за незалежність, свободу та демократію. Розповів сенаторам про актуальну безпекову та економічну ситуацію в Україні, важливість збереження життєво необхідної американської підтримки. Відповів на запитання. Дякую лідеру Демократичної партії в Сенаті Чаку Шумеру та лідеру Республіканської партії в Сенаті Мітчу Макконнеллу за консолідацію двопартійної підтримки нашої держави й людей", - написав Зеленський.
Підсумки зустрічі Зеленського з американськми сенаторами
Підсумки зустрічі Зеленського з американськми сенаторами

Як повідомляє сайт президента, Зеленський поінформував сенаторів про військові завдання на середньострокову перспективу. Він акцентував, що й наступного року Україна тиснутиме на агресора, тому підтримка з боку США дуже важлива. Зокрема, було наголошено на потребі в далекобійній зброї.

Також ішлося про важливість посилення ППО України для зменшення можливостей росії в повітрі, захисту цивільних громадян, критичної та зернової інфраструктури. Як зазначив Зеленський, захист українських міст надзвичайно важливий для повернення людей, зростання економіки та якнайшвидшого досягнення економічної незалежності. Глава держави зауважив, що навіть в умовах війни цього року українська економіка зросла на 5%.

Відповідаючи на запитання сенаторів, президент розповів про захист створеного Україною альтернативного "зернового коридору" від спроб росії зірвати цивільне судноплавство та зростання обсягів перевезень.Також він акцентував, що Україна виконала всі свої зобов’язання перед Міжнародним валютним фондом і Європейською комісією. Глава держави наголосив, що продовжить рішучу боротьбу з корупцією та роботу над суттєвим посиленням антикорупційної інфраструктури.

Як пише CNN, сам Чак Шумер розповів журналістам, що зустріч Зеленського із сенаторами була "дуже потужною", й український президент "дуже детально виклав", чого потребує Україна і як США можуть допомогти їй захистити себе від росії.

"Якщо він отримає необхідну допомогу, він переможе. Якщо ми програємо, виграє путін, і це дуже, дуже небезпечно для Сполучених Штатів", – сказав Шумер. 

New York Times також пише про завершення зустрічі Зеленського зі Спікером Палати представників Майком Джонсоном. За даними видання, Джонсон сказав, що провів гарну зустріч із Зеленським.

"Наша перша умова будь-якого додаткового пакету витрат на національну безпеку стосується нашої власної національної безпеки", - додав Джонсон.

Джонсон також повторив Зеленському, що "ми разом проти жорстокого вторгнення путіна". Після цього він заявив, що з моменту свого сходження на посаду спікера він вимагав у Білого дому "чіткої стратегії, яка дозволить Україні перемогти".

"Їх відповіді були недостатніми", – сказав Джонсон, поскаржившись, що запитував подробиці "знов і знову, буквально через 24 години після того, як йому як спікеру Палати представників вручили молоток".

Зеленський у Сенаті США. Фото: телеграм-канал президента України
Зеленський у Сенаті США. Фото: телеграм-канал президента України

Джонсон заявив, що відповідальність за рішення щодо України, пов'язані з питанням нацбезпеки США, лежить на Сенаті та Білому домі, заявивши, що Палата представників ухвалила законопроєкт про імміграційну політику понад шість місяців тому. За його словами, цей законопроєкт не отримав жодного голосу демократів у Палаті представників: демократи відкинули його як "драконівський список побажань вкрай правих на кордоні" (йдеться про кордон з Мексикою - Ред.).

"Кордон – це абсолютна катастрофа. І це через політику Білого дому та цю адміністрацію", – сказав Джонсон.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем сказав Зеленському, що його обов'язком номер один є захист своєї країни, а також допомога Україні, і він відчуває, що прикордонна політика США становить "безпосередню загрозу безпеці американського народу".

Наразі українці чекають на новини після зустрічі Зеленського з Байденом. Вона також має відбутися 12 грудня.

Зустріч з Сенатором США. Фото: телеграм-канал Зеленського
Зустріч з Сенатором США. Фото: телеграм-канал Зеленського

Чому республіканці блокують допомогу Україні

Республіканці в американському Сенаті заблокували спробу ухвалити внесений адміністрацією президента Джо Байдена законопроєкт про додаткове фінансування на 2024 фінансовий рік. У ньому, серед іншого, передбачалося виділення коштів на допомогу Ізраїлю та Україні. 

Причиною стали розбіжності з демократами щодо заходів для зміцнення кордону з Мексикою та посилення імміграційної політики. Пакет загальною вартістю $110 млрд включав асигнування на $61 млрд, пов'язані з війною росії проти України, а також кошти для Ізраїлю, допомогу палестинцям у секторі Газа та комплекс заходів щодо зміцнення південного кордону США.

У результаті процедурного голосування 51 сенатор проголосував проти та 49 за подальше обговорення законопроєкту. Для початку обговорення документу потрібно не менше ніж 60 голосів зі 100. Тобто голосування, яке пройшло в основному за партійною лінією, збільшує ймовірність того, що Конгрес не зможе затвердити додаткове фінансування України до кінця року. 

Через таке рішення початок нового 2024 року в Україні може ознаменуватися перебоями із виплатою соціальної допомоги. Вже у січні соцвиплати можуть опинитися у зоні ризику.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube