Зеленський та Єрмак прибули у США: перші заяви та українські плани поїздки до ООН

Читать на русском

На команду президента України чекає насичений дипломатичний графік

Читать на русском
Єрмак та Зеленський 2023
Володимир Зеленський та Андрій Єрмак. Фото: ОПУ

На команду президента України чекає насичений дипломатичний графік

Команда президента України Володимира Зеленського у понеділок, 18 вересня, прибула у Нью-Йорк США. Вони розповіли про плани та перші заходи делегації. Українська сторона проведе перемовини з США, озвучить ключові принципи для ООН, а також проведе інші двосторонні зустрічі.

Про пріоритет української дипломатії під час поїздки на Тижні високого рівня Генеральної Асамблеї ООН йдеться у заявах Володимира Зеленського та Андрія Єрмака у Telegram-каналах. Пропозиції перед Світом вже сформульовані. Вони будуть озвучені вже незабаром.

"Відразу з аеропорту їду до наших воїнів, які проходять в Америці лікування та реабілітацію. Передусім - підтримка наших людей і вдячність тим, хто допомагає Україні й українцям. Далі - важливі й насичені дні. Генеральна Асамблея ООН, Саміт цілей сталого розвитку, Рада Безпеки. Вже намічені вагомі двосторонні зустрічі", - написав Зеленський.

Позиція України перед ООН буде побудована на принципах територіальної цілісності держави. За словами президента України, треба повернути повну силу міжнародного права, зруйновану російським вторгненням. Він також наголосив на необхідності збільшення можливостей ООН зупиняти агресії та запобігати їм. Для цього Україна зробить чітку пропозицію щодо цього членам ООН.

На поїздки до ООН українська дипломатія не зупиниться. Президент Зеленським зустрінеться з президентом США Джо Байденом

"У Вашингтоні заплановані переговори з Президентом США, з лідерами палат і партій Конгресу, з військовим керівництвом. Зустрінуся з американським бізнесом, журналістами, громадою. Подякую за лідерство США в підтримці нашої боротьби за свободу та незалежність", - наголосив він.

Заява Андрія Єрмака

Голова Офісу президента Андрій Єрмак також написав скорочений звіт перших кроків від поїздки української делегації до Сполучених Штатів. Він підтвердив, що президент зустрівся спочатку з пораненими військовими. А також написав про принципи України на міжнародній арені.

"Генеральна Асамблея ООН, Саміт цілей сталого розвитку, Рада Безпеки, важливі двосторонні зустрічі Президента. Також у Володимира Зеленського заплановані переговори з Президентом США Джо Байденом, лідерами палат і партій Конгресу, з військовим керівництвом наших союзників", - написав Єрмак.

Голова ОПУ аналогічно зауважив, що територіальна цілісність держави - це ключовий принцип усіх базових міжнародних документів, зокрема Статуту ООН. За його словами, Росія порушує ці принципи, тому їх необхідно відновити.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.