Україні важливо зупинити постачання до рф компонентів і запчастин, які використовуються для виробництва ракет та дронів
Відбулася чергова зустріч президента України Володимира Зеленського із членами санкційної групи Макфола-Єрмака. Очільник держави наголосив, що важливо посилювати санкції стосовно енергетичного сектору рф. Також Україна ще більше працюватиме над тим, щоб країна-агресор не могла виробляти дрони та ракети.
Про це повідомив голова Офісу президента України Андрій Єрмак. За його словами, результатом роботи санкційної групи є 15 важливих документів.
"Володимир Зеленський сказав про важливість посилення санкцій стосовно енергетичного сектору рф. Наголосив на неприпустимості постачання до країни-агресора компонентів і запчастин, які використовуються для виробництва ракет і дронів", - пише Єрмак.
Вироблені снаряди росія, зокрема, проти об’єктів енергетичної інфраструктури України. Тому це питання набуває особливого значення напередодні осінньо-зимового періоду. Крім того, як наголосив Зеленський, важливо посилювати санкції стосовно фінансового та банківського секторів рф.
"Майкл Макфол відзначив важливість позбавлення російського режиму коштів, які витрачаються на ведення агресивної війни проти України. Заблоковані активи росії в жодному разі не можуть бути повернуті державі-агресору, а мають бути спрямовані на відновлення України. Кожна російська компанія й фізична особа, яка працює в країні-агресорі, має відчути на собі наслідки запроваджених санкцій", - додав Єрмак.
Голова ОП зауважив, що завдяки санкційній групі вдалося запровадити ембарго на сиру нафту й нафтопродукти, механізм price cap на нафту, заморозити понад 300 млрд доларів активів Центробанку рф, а також ввести санкції проти російських пропагандистів й заборонити діяльність російськомовних ЗМІ в низці країн ЄС. Наразі Міжнародна робоча група працює над запровадженням санкцій проти "Росатома", обмеженням у сфері програмного забезпечення, запровадженням подальших енергетичних санкцій, а також дієвими обмеженнями для зупинення надходження до росії мікроелектроніки.
Єрмак також додав, що Україна швидко реагує на заклики наших військових щодо протидії нарощуванню російським ВПК випуску дронів і ракет. Загалом цей комплекс заходів спрямований на подальше обмеження країні-агресору доступу до технологій.
"Жодного послаблення санкцій не має бути. Тільки так можливо виграти війну проти автократа-терориста. Працює сила, а не компроміси", - резюмував Єрмак.
До слова, санкційна група Макфола-Єрмака - це міжнародна робоча група експертів з питань антиросійських санкцій. Група складається з понад 100 фахівців, які працюють над посиленням економічного тиску на росію за її повномасштабну війну проти України.
Наприкінці липня посли країн ЄС ухвалили рішення продовжити санкції проти росії до 31 січня 2024 року, щоб показати свою підтримку територіальної цілісності України. Також країни ЄС ввели нові санкції на видачу віз та замороженні активів для близько 1800 осіб та організацій, які пов'язані з порушенням територіальної цілісності України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.