Зеленський розповів про три лінії оборони в Україні та наступ росіян з Білорусі

Читать на русском

Фортифікаційні споруди будуються на півночі, півдня та сході України

Читать на русском
Зеленський розповів про три лінії оборони, які зводить Україна для захисту від росії
Влодимир Зеленський та лінії оборони

Фортифікаційні споруди будуються на півночі, півдня та сході України

Україна активно будує оборонні рубежі одразу на трьох напрямках: у східних, південних та північних регіонах нашої країни. Ці лінії оборони простягаються на тисячі кілометрів і зможуть бути надійними незалежно від того, які на дворі пора року чи від того, якою зброєю б'ють окупанти. І, хоч Зеленський не вважає росію спроможною здійснити наступ з території Білорусі, утім краще надійно захиститись фортифікаціями на цьому напрямку. 

Про нові лінії оборони український президент Володимир Зеленський розповів у ході інтерв'ю французьким ЗМІ BFM TV та Le Monde. Глава держави підкреслив, що йдеться про сотні кілометрів оборонних укріплень на півночі, півдні та сході України.

"Ми повинні знати, що коли ми говоримо про фортифікаційні споруди - це постійний процес. І ви повинні знати, ми говоримо не про кілометр або два. Ми говоримо навіть не про сотні кілометрів. А це більше тисячі кілометрів відповідних споруд", - розповів президент.

Зеленський додав, що зведення фортифікацій є дуже важливим завданням. Лінії оборони мають надійно захищати без огляду на пори року та засоби ураження, які застосовує ворог. 

"Це одне з найскладніших завдань - фортифікаційні споруди. Але у нас є три лінії оборони. І ці споруди, фортифікації, будуються не тільки в одній лінії. Це три лінії проти ворога в окремих областях нашої держави", - додав Зеленський.

Зеленський переконаний, що ядро російської армії в Україні вже знищено, але оборонні рубежі на кордоні з Білоруссю не завадять. Попри це президент наголосив, що наступу з Білорусі не очікується, бо росіяни на це не спроможні.

"Ніхто не говорить, що вони спроможні прийти з Білорусі. Ми вважаємо, що ядро російської армії було знищено. Але ми для себе будуємо фортифікаційні споруди", - повідомив Зеленський.

 

Україна зводить власну лінію Суровікіна

Наприкінці січня 2024 року британське видання The Telegraph повідомило, що для стримування ймовірного наступу росії, Україна розпочала будівництво масштабної оборонної лінії. За своїми розмірами та складністю вона нагадує "Лінію Суровікіна", збудовану радянською армією під час Другої світової війни.

Протяжність "Лінії оборони" складає тисячі кілометрів, а її головний опорний пункт розташований за 15-25 кілометрів від Авдіївки. На той час було укріплено 63% північних кордонів країни.

Лінія оборони включає в себе: бетонні траншеї та підземні командні центри, міні поля, тришарову систему окопів, танкові пастки, опорні пункти, пристосовані для оборони з усіх боків. За словами українських військових, фортифікації мають бути не лише стійкими до ворожих атак, але й гнучкими. Згодом у ЗСУ їх планують використовувати як плацдарм для подальших наступальних дій.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Під час війни Росія використовує успішні інновації, що були розроблені українськими військовими, зокрема FPV-Дрони. Тепер обговорюється можливість, що Росія, спостерігаючи успішність партизанських рухів на своїй території, може спробувати застосувати подібний підхід на території України. Це питання обговорюється в інтерв'ю з Михайлом Орєшніковим, головою сепаратистського руху в Росії.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.