Україна і Данія обговорили двосторонні гарантії безпеки - ОП

Сторони розглянули основні елементи майбутніх двосторонніх безпекових зобов'язань та узгодили графік подальших переговорів

Україна і Данія
Українську делегацію на переговорах очолював заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква

8 лютого Україна і Данія провели переговори про укладення двосторонніх безпекових зобов'язань. Сторони окреслили план подальшої співпраці та домовилися, що допомагатимуть одна одній у безпекових питаннях. Переговори відбулися в онлайн форматі.

Як повідомляється на сайті Офіс президента, переговори розпочалися в рамках реалізації Спільної декларації G7 про підтримку України, до якої Данія разом із країнами Північної Європи приєдналася однією з перших.

"Безпекові зобов'язання Данії підтверджують тверду та потужну підтримку, включно з військовою допомогою, яку вона надає нашій країні від початку російської агресії. Сторони обговорили основні елементи майбутніх двосторонніх безпекових зобов'язань та узгодили графік подальших переговорів", - ідеться в повідомленні.

Українську делегацію на переговорах очолював заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква, данську - державний секретар Міністерства закордонних справ Лісбет Зільмер-Йонс. Зустріч відбулася на виконання доручення президента України Володимира Зеленського та керівника Офісу Глави держави Андрія Єрмака. 

Допомога Україні від Данії

Данія є однією з країн, яка відправить Україні винищувачі F-16. Перша партія літаків від країни очікується у другому кварталі 2024 року, тобто в квітні-червні.

Нещодавно міністр закордонних справ Данії Ларс Люкке Расмуссен прибув до України з офіційним візитом. Під час свого перебування в нашій країні він зіткнувся з реаліями українського життя під час війни. Посадовець провів частину ночі в укритті через повітряну тривогу.

Також керівник Офісу президента Андрій Єрмак провів телефонну розмову з керівницею канцелярії прем'єр-міністрки Данії Барбарою Бертельсен. Вони обговорили підготовку Глобального саміту миру. Також темою розмови була безпекова ситуація в Україні та події на фронті.

Нагадаємо, що фальшивомонетники навчилися обходити захист на грошах: роблять тиснення і голографічні елементи. Як правильно перевіряти купюри і не потрапити на фальшивку, розкриває фахівчиня з криміналістичної лабораторії Вікторія Куликовська.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Останні новини

Ми всі потенційні цілі Росії: Бужанський відреагував на інформацію про можливий замах

Поганий звук, злива, грабіжники, перевернутий прапор: зірки та курйози церемонії відкриття Олімпійських ігор у Парижі

Міграційна криза на кордоні з Білоруссю: Польща дозволила прикордонникам використовувати зброю

Міністр оборони Росії телефонував очільнику Пентагона, аби повідомити про "таємний план" України - NYT

Надихнути до діалогу: у київському метро відкрили виставку, присвячену українській природі

Ніколь Кідман вперше за багато років згадала про Тома Круза, але він у цій історії не головний

Трамп зняв пов'язку з вуха й анонсував великий мітинг у місті, де стався замах на нього

Аліна Гросу начудила в Голлівуді і заплутала папараці: Було приємно

Як поділитися авто та призначити належного користувача, пояснили в МВС

Кличка просять запровадити загальноміську Хвилину мовчання і щоранку зупиняти метро

На Закарпатті адвокатка на 40 хвилин паралізувала роботу кав'ярні: як її покарав суд

Скільки російських дронів знищила українська ППО за останній тиждень: відповідь Сухопутних військ

Більше новин
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube