Зеленський: Путін хотів скористатись затримкою допомоги від США та захопити Харків

Водночас Москва понесла великі втрати під час операції на Харківщині, зазначив президент

Зеленський, Путін, Харків
Диктатор хотів скористатись паузою у підтримці України

Президент Володимир Зеленський розповів, що Росія прагнула скористатись затримкою військової допомоги з боку США. В рамках цього плану диктатор Володимир Путін хотів захопити Харків. Однак цього очільнику держави-агресора зробити не вдалось.

Водночас Москва регулярно атакує місто-мільйонник, щоб змусити мешканців виїхати. Водночас Києву вдалось евакуювати цивільне населення з сіл, куди зайшли російські війська в рамках останньої наступальної кампанії. Про це Зеленський розповів, виступаючи у Президентському фонді та Інституті Рональда Рейгана.

"(…) В нього (Путіна) була ця інформація. Він хотів використати цю паузу у понад пів року у Конгресі з цим рішенням (надати допомогу Україні), тому він хотів окупувати швидко Харків, де живе півтора мільйона зараз. Дуже близько до кордону", - сказав Зеленський.

Він додав, що під час нового наступу РФ в Харківській області українські війська втратили деякі селища, які знаходяться уздовж кордону. Однак Україна змогла зберегти життя мешканців цих населених пунктів, евакуювавши їх. Водночас ворожа армія втратила багато бійців на намагання просунутися Харківщиною.

"Ви бачили, йому (Путіну) не важливо кого вбити - солдата, людину, цивільного. Тому ми забрали людей із цих селищ і в нього не було успіху. Дякувати Богу, допомога та звісно наші солдати, насамперед наші герої, вони зупинили їх. Він втратив дуже багато людей (...) Для нього це була дуже висока ціна цієї операції", - додав президент.

Зеленський поїхав на саміт НАТО

Напередодні президент Володимир Зеленський повідомив, що у Вашингтоні українська команда працює над тим, щоб ЗСУ отримали велику кількість ППО та літаків F-16. Додаткові гарантії безпеки, за словами президента, також є дуже важливими для України. Ці питання і посилення підтримки партнерів у цілому стануть для України ключовими на саміті НАТО 9-11 липня, але робота йде вже зараз.

У свою чергу державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що основний акцент саміту буде зосереджений на підтримці України у довгостроковій перспективі. Він також нагадав про нещодавно укладену двосторонню безпекову угоду між Україною та США, до якої приєдналися ще 16 країн-партнерів, а також висловив надію, що до саміту цей список зросте.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube