Український головком також закликав держави-члени Альянсу надати додаткову підтримку у підготовці військових ЗСУ
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський представив союзникам у НАТО стратегію дій України на 2025 рік. Він закликав посилити Україну. Зокрема, надати більше ППО та інвестувати в українську оборонну промисловість.
Сирський по відеозв'язку взяв участь у засіданні Ради Україна - НАТО на рівні Головнокомандувачів збройних сил. Він розповів партнерам про ситуацію на фронті й оцінив плани Росії щодо продовження війни.
Сирський особливо наголосив, що для України важливо посилити протиповітряну оборону. Зокрема для захисту критичної інфраструктури, а також для можливості завдавати ударів по військових об'єктах углиб території РФ.
Окрім того, український головком закликав держави-члени НАТО надати додаткову підтримку у підготовці військових із залученням інструкторів держав-членів Альянсу. Також Сирський закликав інвестувати в українську оборонну промисловість за "данською моделлю" (Данія - перша країна, яка інвестувала в українську оборонну промисловість. Вичерпавши запаси зброї, які можна передати для ЗСУ, Данія стала напряму фінансувати виробництво військової техніки в Україні. Цей формат співпраці отримав назву "данська модель").
15-16 січня у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі проходило засідання вищого військового органу НАТО - Військового комітету - у форматі начальників Генеральних штабів. Як заявлялося, засідання було зосереджене на подальшому посиленні стримування та оборони Альянсу, зміцненні партнерств НАТО у всьому світі, а також підтримці України.
Київ неодноразово робив заяви про необхідність посилення української протиповітряної оборони. Зокрема, вимогу надати додаткові системи озвучував голова МЗС України Андрій Сибіга. За словами Сибіги, Україна терміново потребує як мінімум 20 додаткових систем типу Hawks, NASAMS або IRIS-T. Це дозволить уникнути блекауту взимку на тлі масованих російських атак.
В НАТО на це заявляли, що знають, що Україні потрібно ще 19 систем протиповітряної оборони для захисту енергетичної інфраструктури від російського повітряного терору. Альянс пообіцяв, що Україна отримає усі потрібні системи.