10-11 липня український президент візьме участь у четвертій Міжнародній конференції з відновлення України
Президент України Володимир Зеленський у середу, 9 липня, прибув до Риму з робочим візитом. Він вже зустрівся з президентом Італії Серджо Маттареллою. А 10-11 липня в італійській столиці пройдуть важливі зустрічі з партнерами України.
Про візит Зеленського повідомляють українські ЗМІ. За даними журналістів, український лідер вже зустрівся з президентом Італії Серджо Маттареллою. Офіційно пресслужба Зеленського ще не коментувала його поїздку.
У межах візиту до Італії президент України планує також зустріч із Папою Римським Левом XIV. Раніше була анонсована зустріч Зеленського й зі спеціальним посланником США з питань України Кітом Келлогом.
В Італії також відбудеться дуже важливіша зустріч з донорами України. А саме - Конференція з відновлення України (Ukraine Recovery Conference), що пройде у Римі 10-11 липня.
Фактично, це зустріч із західними донорами України, де обговорюватимуть найважливіші фінансові питання: не лише участь у відновленні, бо до миру, мабуть, ще далеко, але й допомога тут і зараз. Україні необхідно 16 млрд доларів, космічна сума, щоб перекрити дефіцит бюджету.
Це буде вже четверта міжнародна зустріч високого рівня, присвячена підтримці післявоєнної відбудови та реформ в Україні. Попередні конференції проходили в Лугано, Лондоні та Берліні. URC 2025 організовують уряди України та Італії за участю Єврокомісії, міжнародних фінансових інституцій, представників бізнесу, громадянського суспільства та місцевої влади.
Про візит українського президента до Італії було відомо заздалегідь. Кіт Келлог днями анонсував зустріч з Зеленським у Римі, однією з тем для обговорення, як очікується, буде допомога Україні від США.
"Зеленський та його помічники зустрінуться в Римі пізніше цього тижня з посланцем Трампа Кітом Келлогом. Вони сподіваються отримати більше ясності щодо майбутнього поставок американської зброї", - писало видання Axios.
Сам Зеленський раніше говорив, що важливою метою конференції у Римі є узгодження чіткої дорожньої карти відбудови не лише інфраструктури, а й економіки, соціальної сфери, енергетики та правової системи. Очікується, що за підсумками заходу буде оголошено про створення нових міжнародних фондів, підписання меморандумів та запуск відновлювальних програм у найбільш постраждалих регіонах - зокрема Харківській, Херсонській і Донецькій областях.