У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Екоактивіста поцікавилася, що можна зробити, аби допомогти Україні
Екоактивістка зі Швеції Грета Тунберг уперше прокоментувала катастрофу на Каховській гідроелектростанції. Вона назвала підрив дамби гідроелектростанції екоцидом і заявила, що Росія має відповісти за свої злочини.
Тунберг висловила співчуття українцям. Вона заявила, що бракує слів, аби описати те, що відбувається.
"Я хочу висловити своє співчуття усім українцям. Бракує слів з приводу того, що діється в Україні",
– заявила Тунберг.
Окрім того, екоактивіста поцікавилася, що можна зробити, аби допомогти Україні та посилити тиск на відповідні організації. Згодом Тунберг написала у твітері, що екоцид, який скоїла Росія, є звірством. Країна-терористка має відповісти за всі свої злочини.
Глава держави закликав поширювати правду про екоцид. Окрім того, український лідер звернувся до лідерів, країн та міжнародні організації з проханням почати діяти. Необхідно зробити все, аби цей екоцид став останнім.
"Забруднення й отрута із зони затоплення швидко потрапляє в підземні води, отруює річки, а звідти потрапляє в басейн Чорного моря. Тобто не буває руйнації природи "десь там" – все у світі дуже взаємопов'язане", – наголосив український лідер.
Окрім того, президент заявив, що наразі уваги міжнародних організацій до окупованої території, яку затопило, фактично немає. Зеленський попросив тиснути на них, аби врятувати людей.
Керівник ОП України Андрій Єрмак розповів, що Зеленський та команда ОП провела відеоконференцію з представниками світової спільноти політичних і громадських діячів, лідерами думок та експертів у сфері захисту екології та довкілля.
"Зеленський повідомив про створення високорівневої міжнародної робочої групи, яка буде займатися консолідацією зусиль всього світу задля притягнення Росії до відповідальності за екоцид в Україні", – наголосив Єрмак.
Він додав, що участь у віртуальній зустрічі взяли понад 60 світових політичних та громадських діячів.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський провів "важливу зустріч" з військовими командувачами країни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.