Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Зеленський попередив, що небезпечно жити чи повертатися на території, де досі ведуться бойові дії
Українська влада постійно закликає мешканців прифронтових територій евакуюватися у безпечніші регіони. В цьому матеріалі ми розповідаємо, як держава допомагає громадянам, які вирішили залишитися на територіях, де тривають бойові дії та внутрішньо переміщеним особам, які все ж прийняли рішення переїхати.
"Люди, які виїхали звідти, де стріляють, мають усі можливості жити з дахом над головою, в квартирі за гроші держави", — про це розповів президент Володимир Зеленський на пресконференції з нагоди Дня журналіста.
Однак попри це, більшість з тих хто спочатку вирішив виїхати, все ж згодом, приймають рішення повернутися. Зеленський попередив, що небезпечно повертатися на території, де досі ведуться бойові дії, або є загроза обстрілів з артилерії.
"Не ми ведемо війну. Ти хочеш повернутися на свою рідну землю, але не я приніс тобі війну. "Рускіє" принесли тобі війну. Ти не можеш зараз повернутися туди, де небезпечно. Але якщо ти хочеш – ок, але там стрілятимуть, бо йде війна і ніхто не може тобі гарантувати, що завтра вони не підірвуть дамбу і не буде питної води. Гарантій таких немає, тому що війну ведуть російські терористи. Тому, якщо ситуація складна і небезпечна", – каже глава держави.
Попри це, президент України Володимир Зеленський під час пресконференції згадував й про таких людей, які не хочуть виїжджати взагалі або ж не хочуть виїжджати взагалі, або ж незважаючи ні на що, продовжують чекати "рускіх".
"Я наводив приклад на запитання про аміак – живе 11 сімей, вони не хочуть виїжджати. Третій приклад: я приїжджаю до Бахмута, вони сидять на заводі в підвалі. Чому? Чекають. На кого? На "рускіх". Я наводжу різні приклади", – сказав президент.
Президент нагадав, що дуже багато енергетиків і комунальників віддали свої життя саме для забезпечення електрикою чи водою мешканців, які відмовилися евакуюватися.
"Ти поїхав і якщо ти повернувся, то всі робитимуть, щоб у тебе була і вода, і електрика. А скільки електриків, які допомагали цим людям, загинули. Як було на Донбасі і в тому ж Бахмуті, коли там сім’ї не виїжджали. Коли вони (окупанти. – Ред.) захопили більшу половину міста, були бої на залізниці, там всеодно залишалося 33 людини, які сказали: "Ні, ми не хочемо виїжджати. Але, будь ласка, можна нам води принести?". І наші хлопці приходили, носили їм воду, їжу. Вони все це брали і чекали чогось іншого. Так це справедливо? Мені знається, що ні. Тут немає про що говорити. Є зони, які повинні бути евакуйовані. Люди повинні звідти виїхати", – підсумував Зеленський.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.