Зеленський підписав закон про множинне громадянство

Закон дозволяє одночасне належання особи до громадянства двох або більше держав

Множинне громадянство
Зеленський ввів у дію закон про множинне громадянство. Колаж: Інформатор

Президент Володимир Зеленський підписав закон про множинне громадянство. Йдеться про одночасне належання особи до громадянства (підданства) двох або більше держав. Це дозволить створити більше реальних юридичних основ для єдності мільйонів українців.

Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення реалізації права на набуття та збереження громадянства України", було підписано головою держави у вівторок, 15 липня. Про це повідомив Зеленський у Телеграм-каналі.

Глава держави заявив, що підписав закон, який дозволить створити більше реальних юридичних основ для єдності мільйонів українців на всіх континентах. Також йдеться про тих представників інших народів, які пов’язали свою долю з Україною.

Крім того, Зеленський повідомив, що підписав ухвалені парламентом 15 липня документи. Зокрема, ратифікацію Угоди про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України, а також зупинення дії для України Оттавської конвенції про протипіхотні міни.

"Доручив урядовцям невідкладно пропрацювати й ухвалити всі підзаконні акти для реалізації цих законів. Уже можемо почати визначення перших держав-партнерів, із якими буде впроваджено множинне громадянство. Очікую від уряду та команди Офісу представлення графіка виконання домовленостей щодо запуску трибуналу. Також активізовуємо рішення у сфері оборони, які підтримають наших воїнів", - додав президент.

Законопроєкт про множинне громадянство

У законопроєкті визначаються допустимі випадки множинного громадянства, поновлення громадянства України для деяких іноземних громадян, а також процедура його повернення у спрощеному порядку. У законопроєкті зазначені наступні випадки отримання подвійного громадянства: 

  • набуття дитиною громадянства України та іншої держави за народженням;
  • набуття дитиною громадянства усиновлювачів-іноземців;
  • набуття громадянином України іншого громадянства через шлюб з іноземцем;
  • автоматичне набуття іншого громадянства громадянином України через законодавство іншої держави без отримання підтверджуючого документа;
  • спрощене набуття громадянства України іноземцями з держав, включених до відповідного переліку;
  • набуття громадянином України громадянства держав, жителі яких отримують українське громадянство у спрощеному порядку.

Множинність громадянства не буде допускатися для осіб, які мають громадянство держави, що визнана Верховною Радою агресором, окупантом, і не визнає територіальну цілісність та суверенітет України або голосувала проти Резолюції Генеральної Асамблеї ООН "Про територіальну цілісність України" від 27 березня 2014 року № 68/262.

Читайте нас у Facebook

Image
Оперативні новини: Україна, світ, війна. Підпишись 👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube