Зеленський підписав закон про електронне резидентство: як це допоможе наповнити бюджет

Читать на русском

Закон вступить в силу наступного року

Читать на русском
Зеленський підписав закон про електронне резидентство: як це допоможе наповнити бюджет

Закон вступить в силу наступного року

Президент України підписав закон #5270 «про електронне резидентство». Він дозволить іноземцям оформлювати себе в якості резидентів України. Таким чином, підприємці інших країн зможуть вести бізнес в нас віддалено, водночас наповнюючи наш бюджет

Про це повідомив депутат від «Голосу» Ярослав Железняк. Закон вступить в силу з 1 квітня 2023-го року. е-Резидентство стане доступним для всіх бажаючих іноземців, хто хоче вести бізнес в нас та наповнювати наш бюджет без необхідності знаходитися в країні. 

Працювати це буде наступним чином: 

Caption
Caption

 

  • фахівець має зареєструватися в «Дії»;
  • далі він подає заявку на участь в програмі та проходить фінансову і безпекову перевірку;
  • у випадку позитивних результатів перевірки, його призначають електронним резидентом. Крім можливості вести справи в нашій країні він стає електронним платником єдиного податку на 3 групі без ПДВ та отримує електронний цифровий підпис;
  • далі треба дистанційно відкрити рахунок в банку. Саме банку буде податковим агентом для конкретного е-Резидента;
  • резидент працює та сплачує сталий податок у 5% від доходів, якщо на нього діють рамки ліміту для ФОП 3 групи. Поза межами ліміту податок складає 15%. Мова йде тільки про зовнішні контракти з експортом послуг. 
  • Усі документи, листування та розрахунки проводяться в електронному (безготівковому) форматі. 

Згодом Уряд має надати список країн, що зможуть бути е-резидентами України. За перший рік дії послуги очікується близько 1000 е-резидентів. Варто зазначити, що заявку на участь в програмі резидент має подавати англійською мовою. Комунікація також відбуватиметься англійською. 

Обмеження на участь в програмі

Звичайно, допускати до нової програми будуть далеко не всіх бажаючих. У першу чергу, це мають бути іноземці, які мають спроможність вести бізнес, аби співпраця була вигідною для обох сторін. Також є конкретні обмеження навіть на подачу заявок. 

Так, е-резидентами України не зможуть за будь-яких умов стати

  • громадяни країни-агресора росії;
  • громадяни, що внесені в «чорний список» FATF (Міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей);
  • особи, що вже мають дохід в Україні (крім пасивного). 

Нагадаємо, як вберегти гривню від знецінення та скільки можна заробити на депозиті під час війни: Незалежна асоціація банків України.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.