Яким буде бюджет 2023 року та чи залишаться державні програми підтримки населення?

Яким буде бюджет 2023 року та чи залишаться державні програми підтримки населення?

Читать на русском

Невідомо, звідки планувати надходження

Читать на русском
Яким буде бюджет 2023 року та чи залишаться державні програми підтримки населення?

Невідомо, звідки планувати надходження

Субсидії, «лікарняні», пенсії, компенсації бізнесу та переселенцям, а також заробітна плата військовослужбовцям та виплати по зовнішнім запозиченням. Такі основні статті видатків бюджету на 2022 рік. Народні депутати України в очікуванні головного фінансового документу країни на 2023 рік. 

Інформатор розбирався, яким буде бюджет наступного року та чи шкодять українській економіці державні програми підтримки населення. 

Державні програми підтримки населення

Державні програми підтримки населення, що діють в Україні сьогодні, можуть бути скорочені наступного року. Таке припущення зробили учасники вебсемінару щодо особистої фінансової безпеки під час війни. За словами президента Української академії друку Валерія Іванова, українцям вже зараз треба думати про те, як і на чому можна заощадити, оскільки бюджет України просто не може довго надавати компенсації бізнесу та переселенцям. А за словами політолога Костянтина Батозького, держава і не повинна це робити регулярно, оскільки так економіка не запрацює. 

«Державний бюджет не безмежний. І тому будь-які випадки, як і будь-які виплати, які держава здійснює, вона це робить за інший рахунок. Тобто надаючи людям гроші на компенсацію, депутати беруть ці гроші з освіти, з медицини, з оборони, з пенсій. З усіх інших державних витрат», - наголошує політолог Костянтин Батозький. 

16 серпня Верховна Рада знову змінила витратну частину бюджету, левова частка пішла на підтримку Збройних сил України. 

На що у держави є гроші? 

Політолог Віктор Бобиренко наголошує, що економіка України просіла так, що ми не виконуємо бюджет і на 70%, тому прогнозувати, що буде наступного року - дуже складно. Загалом фінансове майбутнє України залежить від західних партнерів країни. 

«Навіть з останніх коштів, але маємо підтримувати збройні сили України. Економіка має працювати на військових рейках, бюджет має бути спрямований на оборону. У нас є проблема з джерелами надходжень, оскільки економіка майже не працює. Значно знизилися надходження від митниці, від податків. Левову частку коштів складають зовнішня грантова допомога та запозичення», - пояснює народний депутат України Іван Крулько. 

За його словами, найближчим часом депутати почабать бюджет України на 2023 рік, але важко уявити як його розраховують у міністерстві фінансів, оскільки, невідомо, звідки планувати надходження. 

«Щодо податків, їх не можна поки що повертати, це все ляже не плечі українців. Якщо повернути ПДВ на пальне, як було до 24 лютого, ціна зросте і на бензин, і на дизельне паливо. Як формувати бюджет у таких умовах - це складне питання. Єдине, що всі розуміють, що бюджет наступного року буде бюджетом війни, який буде спрямований на національну безпеку та оборону і на оплату соціальних видатків», - каже Крулько. 

А от на пряме питання щодо того, чи залишаться пільгові та компенсаційни виплати, депутати та політологи відповісти не можуть. Лише підкреслюють, що, на жаль, економічна доля України залежить не тільки від партнерів, а і від ситуації на полі бою. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут . 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.