РФ може взяти участь у другому Саміті миру, але Мінських домовленостей і Будапешту не буде - Єрмак

Читать на русском

При цьому мир з Росією не передбачає територіальні чи інші поступки, акцентував голова Офісу президента

Читать на русском
Переговори з РФ
Керівник ОП заявив, що на подальші мирні конференції можна запрошувати Москву

При цьому мир з Росією не передбачає територіальні чи інші поступки, акцентував голова Офісу президента

Україна вважає, що мирні перемовини з Росією реальні. Представників країни-агресорки можна запрошувати на наступні мирні саміти. При цьому жодних територіальних та інших подібних поступок ворогу не буде.

Про це заявив керівник Офісу президента Андрій Єрмак в інтерв'ю ЗМІ. Наразі Єрмак перебуває з українською делегацією в Швейцарії на саміті миру. 

На перший саміт Росію не запрошували, оскільки в цьому немає сенсу. Однак на наступні заходи вже можна запрошувати РФ, вважає Єрмак.

"Спільний план всіх країн, які поважають нашу незалежність, територіальну цілісність, суверенітет, погоджений цими країнами, може бути після цього переданий на другому саміті представнику Росії, де він може бути присутній", - сказав голова ОП.

При цьому Україна не піде на жодні компроміси, які б загрожували національним інтересам, каже голова ОП. Окремо Єрмак зазначив, що ніяких "Мінська" та "Будапешту" з РФ Україна підписувати не буде. 

"Ніякого компромісу з незалежністю, жодного компромісу із суверенітетом та територіальною цілісністю. Ми шукаємо можливість представити цей план представнику Росії. Ми думаємо, що це може статися на другому саміті", — резюмував Єрмак.

Саміт миру в Швейцарії 

Нагадаємо, сьогодні в Бюргенштоці (Швейцарія) розпочався Глобальний мирний саміт. Цей захід покликаний, аби на ньому лідери країн мали змогу обговорити частину пунктів з "формули Зеленського", яка, як вважає Київ, має стати ключовим ґрунтом для майбутнього миру. Саміт триватиме два дні, на ньому присутні 100 делегацій - 92 країн і 8 міжнародних організацій. Зустріч має на меті об'єднати світову спільноту навколо питань припинення війни, звільнення полонених і депортованих та інших нагальних питань - на кшталт ядерної та продовольчої безпеки.

Всього Україна запрошувала 160 країн. На жаль, багато важливих держав (на кшталт Китаю) на саміті не присутні. Немає на заході і президента США Джо Байдена. Він надіслав на саміт віце-президентку Камалу Харріс. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.