Український лідер заявив, що протягом останніх шести місяців немає жодних змін в мобілізаційному процесі
Президент України Володимир Зеленський заявив, що темпи мобілізації в Україні є незмінними. Вони залишаються такими, які були й пів року тому. Згідно з доповідями військових, мобілізація "рухається у своєму плані".
Про це Зеленський сказав під час зустрічі з журналістами, яка відбулась 27 травня. За його словами, останні пів року мобілізаційні темпи - незмінні.
"Темпи мобілізації не змінилися. Я не бачу, щоб вони відрізнялися від того, що було за останні пів року. Я маю на увазі ті плани, які є в Генштабі, і те, що там вони роблять", - сказав глава держави.
Президент розповів, що чув у доповіді начальника Генштабу Андрія Гнатова на Ставці та командувача Сухопутних військ Михайла Драпатого, що вони "рухаються у своєму плані". Також Зеленський зробив заяву щодо поставок озброєння в Україну.
"Вони йдуть. Ми постійно говоримо з різними країнами щодо збільшення поставок. В основному на рівні Міністерства оборони, на моєму рівні, а потім менеджментом займаються відповідні інституції. Тому і потрібне фінансування, тому що ми почали знаходити небезкоштовні варіанти. Це важливо для нас. Якісь речі відкриваються, для них потрібні фінанси", - сказав президент.
За його словами, це стосується й артилерійських снарядів і ППО, різних речей. Однак на все це потрібні фінанси.
"Бюджет у вас один, і ви плануєте одне. Потім, коли розумієте, що допомога може зменшуватись, що це безкоштовна допомога, що вона зменшується, а у війни апетит не зменшується - війна ось така, яка є, - і тому треба збільшувати кількість відповідної зброї або снарядів. Важливо, що ми їх знаходимо, що вони є. На ринку це є. Це важливо", - додав він.
Днями депутат з фракції "Слуга народу" Георгій Мазурашу розкритикував мобілізацію в Україні, а саме - "бусифікацію". За його словами, лише 5-6% людей, які примусово потрапили до війська, можуть стати боєздатними солдатами.
Окрім того, у контексті тривалого характеру війни та виснаження наявних резервів, дедалі більше військових фахівців говорять про неминучість залучення молодших вікових категорій. Зокрема, командир 93-ї ОМБр "Холодний Яр" Шаміль Крутков заявив, що, на його думку, мобілізація 18-річних уже давно є необхідною. За словами офіцера, нинішня ситуація на фронті свідчить про те, що війна затягнеться, а тому "питання часу", коли державі доведеться розширювати мобілізаційну базу.
Наразі молодь може підписати контракт "18-24". Також до Сил оборони пропонують залучати громадян 60+. Відповідний законопроєкт вже зареєстрували у Раді.
Також в Україні для посилення мобілізації хочуть відновити обов’язкову військову підготовку для студентів-медиків та фармацевтів з 2026 року. Це має розв'язати проблему нестачі медиків в ЗСУ.