Європейський суд вперше зняв санкції з відомого російського бізнесмена

Читать на русском

Йдеться про ексгендиректора компанії Ozon Олександра Шульгіна

Читать на русском
Олександр Шульгін
Україна на це поки що ніяк не реагувала

Йдеться про ексгендиректора компанії Ozon Олександра Шульгіна

Суд Європейського Союзу постановив зняти санкційні обмеження з ексголови компанії Ozon Олександра Шульгіна. Тому вдалося довести, що він більше не є "впливовим бізнесменом" в рф. 

Відповідне рішення опубліковане на сайті суду. Зазначимо, що це перший з початку війни випадок, коли судова інстанція приймає таке рішення відносно російського бізнесмена. 

Зазначається, що вердикт стосовно Шульгіна ще не вступив у повноцінну юридичну силу. Це станеться після того, коли закінчиться строк на подачу апеляції з боку Ради ЄС.

Так, Шульгін сперечався з позицією Євроради щодо того, що він нібито є "впливовим бізнесменом". Європейська сторона аргументувала це тим, що чоловік був генеральним директором компаніїт Ozon. Це відома корпорація, що є лідером на російському рикну електронної комерції, свого роду маркетплейс, яким користувалися в тому числі і багато українців - звичайно, до війни. Окрім цього, в Раді ЄС зазначали, що Шульгін був присутній на зустрічі з путіним після початку вторгнення. 

Однак наразі Шульгін вже не займає посаду гендиректора компанії. Тож суд вирішив, що Єврорада не надала достатньо доказів, що ексголову Ozon досі можна вважати "впливовим бізнесменом" в росії. 

"Це перший раз, коди (європейський - ред.) суд ухвалює рішення щодо зняття санкцій з "бізнес-персон". Раніше виносилися вердикти... тільки щодо родичів підсанкційних бізнесменів", - розказує виданню Forbes адвокат Юрій Шумілов. 

У рішенні щодо Шульгіна Європейський суд фактично дав ухвалу поняття "впливовий бізнесмен", зазначив Шумілов. З нього випливає, що Рада ЄС вважає такими бізнесменів, які знаходяться нагорі ренкінгу (топ-менеджменту - ред.), або інших осіб, які можуть вважатися впливовими через свою роль у найбільших компаніях. 

Санкції проти російських олігархів

Нагадаємо, що Шульгін потрапив під санкції Євросоюзу у квітні 2022 року. Всього лише за кілька днів після цього бізнесмен залишив посаду гендиректора Ozon та раду директорів компанії. Фактично, рішення Європейського суду стало першим прецедентом такого порядку. Відтепер є досить можливим наступний варіант виходу з-під санкцій: бізнесмен залишає свою посаду в топ-менеджменті та/або ради директорів, формально виходить з корпоративної структури - та судиться з ЄС щодо санкційних обмежень. А коли вони вже зняті, він фактично зможе повернутися до своєї роботи. 

Зазначимо, що поряд з цією ж новиною сьогодні була опублікована інша. Так, Європейський суд відхилив скарги ще чотирьох російських олігархів, які вимагали зняття санкцій. Йдеться про Дмитрія Пумпянського, Геннадія Тимченка, Михаїла Гуцерієва і Тиграна Худавердяна. В декількох повідомленнях згадувалося й прізвище Шульгіна, однак офіційні російські ЗМІ про нього нічого не казали, згадавши лише вищеназваних чотирьох. 

Всі ці бізнесмени намагалися через суд зняти санкції, запроваджені проти них у ЄС у зв'язку з розв'язаною рф війною, однак не змогли цього зробити. Журналіст "Радіо Свобода" Рікард Джозвяк в своїй публікації щодо цього також згадував Шульгіна. Однак скоріше за все, кореспондент просто помилився, адже є опубліковане офіційне рішення суду. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.