«Росія хоче побачити кінець, але може бути й так, що вони тягнуть час»
«Місто Наречених» - це присвята всім жінкам, які втратили чоловіків на кривавій війні росії проти України. Надчутлива та важка тема, величезна відповідальність та невимовний біль, які неможливо передати словами.
Президент України дивується, як країна НАТО може підтримувати росію й виступати проти дій Альянсу, в угорському МЗС кажуть, що це не його справа
Президент Володимир Зеленський гостро розкритикував позицію офіційного Будапешту за симпатію до росії й порушення договору із союзниками НАТО. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто відповів, що президент України не має права на таку критику й дорікнув йому допомогою, яку надає його країна українським біженцям.
Свою думку щодо поведінки Угорщини Зеленський висловив в інтерв'ю журналістам із країн Скандинавії, оприлюдненому в суботу, 29 квітня. Сійярто відреагував на слова українського президента наступного дня в соціальній мережі Facebook.
Зеленський вважає, що поведінка Угорщини та її стосунки з Росією не відповідають статусу союзника НАТО. І якщо ти де-юре союзник, а де-факто працюєш проти, то ти не маєш радити Україні йти або не йти в НАТО. І ти не маєш робити перепони
"Як розв’язати суперечку з Будапештом? Питання тільки в бажання Будапешту. Мені здається, існує політична заплутаність політичних еліт в Угорщині. Дуже дивна ситуація, чи може бути країна НАТО за Росію і проти НАТО? Не можуть бути союзники НАТО за країну, яка називає НАТО ворогом. Я вважаю, що це неадекватна поведінка. Я говорю свою суб’єктивну думку. Союзник це не просто слово, це – зміст. Це союз держав з однаковим поглядом на безпеку, на цінності. По різному ставляться до певних моментів, але є договір союзників, які захищають один одного і відповідні цінності", – сказав президент України.
Найголовніший дипломат Угорщини заявив, що, "на щастя", не Зеленському вирішувати, як має поводитись Угорщина. Він відповів, що угорці Закарпаття воюють на фронті - а це висока ціна, яку Угорщина платить у цій війну. Яке відношення має офіційний Будапешт до воїнів-громадян України, Петер Сійярто не пояснив. Крім того, він зазначив, що Угорщина опікується українськими біженцями, за що ми їй маємо бути вдячні, а не критикувати.
Угорщина намагається влаштовувати усілякі перепони на шляху України до вступу в НАТО. Минулого тижня угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан обурився через заяву генсека НАТО Єнса Столтенберга про те, що Україна обов'язково приєднається до Північноатлантичного Альянсу та у майбутньому стане частиною військового союзу. Він розмістив у Twitter пост з одного лише слова: "Що?", в яке вклав все своє відношення до нашої держави та партнерів.
А трохи згодом віце-спікерка парламенту Угорщини Дора Дуро заявила, що Україна вступить в НАТО, лише якщо росія дозволить це зробити. Пані Дуро вважає, що членство України в НАТО без ризиків початку повномасштабного збройного конфлікту неможливе без погодження цього кроку Москвою, причому у вигляді певної письмової угоди.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.