А поки що Каллас та Зеленський обговорили ППО для України
Нова керівниця зовнішньої політики ЄС Кая Каллас заявила, що не можна відкидати появу іноземних військ на території України. Про це повідомляє ANSA у неділю, 1 грудня. Європа "могла б зіграти свою роль", якщо Україна та Росії домовляться про демілітаризовану зону і туди потрібно буде відправити війська, зазначає Каллас.
Вона нагадала, що до сьогодні дискусія точилася навколо того, які країни хотіли б відправити солдатів в Україну, а які ні. І чітка публічна відповідь на це питання загалом зараз і не потрібна.
"Я думаю, що ми не повинні нічого виключати та зберігати певну стратегічну невизначеність у цьому питанні", - зазначила Каллас у інтерв'ю ANSA.
За словами Каллас, якщо між Україною та РФ буде досягнуто припинення вогню, то війська мають бути відправлені для перевірки його дотримання. Водночас як пише ANSA, президент України Володимир Зеленський зазначив, що країна не проситиме партнерів запроваджувати свої війська.
"Ми ніколи не проситимемо наших союзників ввести війська в Україну. Звісно, ми були б раді. Тому що Росія зараз має Північну Корею, Іран та інші союзники, а ми одні на полі бою. Але якби я попросив війська, чоботи на землі, половина наших союзників припинила підтримку", - заявив український лідер.
25 листопада французька газета Le Monde з посиланням на обізнані джерела писала, що в Європі відновилися дискусії щодо відправки військ чи бійців приватних військових компаній до України. Наголошувалося, що дебати з цього питання "по суті засекречені", але справді відновлені у зв'язку з перспективою можливої відмови США підтримки України після того, як новообраний президент США Дональд Трамп обійме посаду 20 січня 2025 року.
До речі, щодо Трампа Каллас заявила, що вона вже наводить мости із майбутньою новою адміністрацією США. На її думку, підтримка України - в інтересах США, оскільки перемога Москви посилить Китай, Іран та Північну Корею
"Коли я чую повідомлення від держав-членів, які провели переговори з адміністрацією Трампа... вони більше не кажуть, що покласти край цій війні легко. Можливо, нам слід запитати себе, чи не корисне перемир'я росіянам, щоб вони не відмовилися від своїх цілей. Тому що Україні зараз важко, але ми переоцінюємо Москву: їхня економіка вступила у важку фазу - санкції, дефіцит, інфляція та нестача кадрів", - сказала Каллас.
Зеленський 1 грудня провів розмова з новою верховною представницею із закордонних справ та безпекової політики ЄС Каєю Каллас. Вона знаходиться з візитом у Києві.
"Перш за все – потреби в системах ППО для захисту життя в Україні. Координуємо наші зусилля заради потрібних спільних результатів", - написав Зеленський.
У березні 2024 року президент Франції Еммануель Макрон у ході зустрічі представниками парламентських партій назвав єдину умову, за якої французьку армію відправляють воювати в Україну. Це станеться, якщо російські терористи прорвуть оборону ЗСУ у напрямку Одеси або Києва. Французькі парламентарі були стурбовані такими заявами, а дехто заявляв, що більше не існує жодних обмежень щодо цього питання.
Про те, що питання про введення військ НАТО в Україну було темою жвавих дискусій під час зустрічі у Парижі, підтверджував й президент Польщі Анджей Дуда. Він зазначив, що це питання викликало найбільше суперечок, але тоді консенсусу щодо відправлення західних військових в Україну не було.
Водночас тодішній Генсек НАТО Єнс Столтенберґ заявляв, що військовий альянс не планує надсилати війська НАТО в Україну. Таке рішення, за його словами, має бути прийнято одноголосно всіма державами-членами Північноатлантичного Альянсу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.