Зеленський назвав дату представлення української формули миру

Читать на русском

140 держав та міжнародних організацій повністю або частково підтримали українську формулу миру

Читать на русском
Зеленський
Володимир Зеленський під час виступу у США, колаж "Інформатор"

140 держав та міжнародних організацій повністю або частково підтримали українську формулу миру

Президент України Володимир Зеленський заявив, що представить детальну формулу миру в Україні. Зробити він це планує вже завтра, 20 вересня, на Раді безпеки ООН в Сполучених Штатах. Пункти формули, як зазначає президент, пропонують рішення та кроки, які зупинять усі форми озброєння, які застосували окупанти.

Про представлення деталей формули миру він повідомив під час виступу на Генасамблеї ООН у Нью-Йорку. За словами Зеленського, українська формула миру стає глобальною.

Під час свого звернення, президент України нагадав, що вперше начерки формули миру були представлені на Генасамблеї ООН минулого року. Але, за його словами, за цей час формула миру стала основою для оновлення архітектури безпеки й тепер можна гарантувати повну силу світового порядку.

"Завтра я представлю деталі на спеціальному засіданні Ради Безпеки ООН. Головне, що йдеться не лише про Україну. Понад 140 держав та міжнародних організацій повністю або частково підтримали українську формулу миру. Українська формула миру стає глобальною", - наголошує президент.

Володимир Зеленський зауважив, що пункти формули пропонують рішення та кроки, які зупинять усі форми озброєння, які росія застосувала проти України та інших країн. 

"Подивіться - вперше в новітній історії ми маємо шанс припинити агресію на умовах нації, яка зазнала нападу. Це реальний шанс для кожної нації - домогтися того, щоб агресія проти вашої держави, якщо вона, не дай Боже, станеться, закінчилася не тим, що ваша земля буде розділена і ви будете змушені підкоритися військовому чи політичному тиску, а тим, що ваша територія і суверенітет будуть повністю відновлені", - каже голова держави.

Своєю чергою, Зеленський наголосив, що агресор має бути стриманий так само як зараз стримується ядерна зброя, а кожна війна зараз може стати остаточною. Однак Україні необхідна єдність та допомога, щоб гарантувати, що агресія не увірветься знову.

"Не діалог між так званими "великими державами" десь за зачиненими дверима може гарантувати нам усім нову епоху без воєн, а відкрита робота всіх народів заради миру", - додає президент.

Формула миру: що відомо

У 2022 році під час зустрічі G20 на Балі в Індонезії президент України Володимир Зеленський представив українську формулу миру. Вона складається з 10 пунктів, які передбачають:

  • негайне виведення російських солдат з окупованих українських територій;
  • створення суду для розгляду військових злочинів, скоєних московськими військами;
  • заходи щодо забезпечення безпеки експорту харчових продуктів, зниження ядерних ризиків та руйнування навколишнього середовища. 

Зазначається, що роль росії передбачена лише в останньому, десятому пункті. Однак для того, щоб це відбулося, держава-терорист має капітулювати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.