Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Однією з тем перемовин двох лідерів став саміт НАТО у Вільнюсі, що відбудеться вже наступного тижня.
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з канцлером ФРН Олафом Шольцом. Сторони обговорювали свої позиції перед самітом НАТО у Вільнюсі 11-12 липня, ситуацію в росії та Білорусі та зернову угоду.
Про це повідомила пресслужба очільника україньскої держави 3 червня.
Розмову з головою німецького уряду Зеленський назвав "тривалою і плідною".
"Скоординували позиції перед Вільнюським самітом НАТО та обговорили формати майбутніх гарантій безпеки для України. Поінформував про ситуацію на полі бою. Ми поділилися оцінками останніх подій у Росії та Білорусі й обговорили поточний стан зернової угоди та важливість її продовження", - заявив президент.
Зеленський подякував Шольцу за підтримку держави на Лондонській конференції з відновлення та засіданні Ради ЄС.
"Окремо вдячний за активну реалізацію попереднього оборонного пакету на 2,7 млрд євро та за багаторічний план оборонної підтримки України обсягом 8,8 млрд євро. Зустріч на рівні радників у Копенгагені – важливий крок до реалізації Формули миру. Домовилися продовжувати активну роботу у цьому напрямі", - додав Зеленський.
Прокоментували розмову і в канцелярії очільника уряду ФРН. Там зазначили, що Зеленський подякував Шольцу за військову підтримку, зокрема посилення української ППО та артилерії.
"Канцлер підтвердив незмінну та непохитну солідарність з Україною перед обличчям триваючої агресії російської федерації. Він заявив, що Німеччина продовжуватиме підтримувати Україну, в тому числі у військовій сфері, у тісній координації з європейськими та міжнародними партнерами", - йдеться у пресрелізі.
Також у канцелярії повідомили, що Шольц і Зеленський підтримали продовження зернової угоди під егідою ООН після 17 липня.
Головний дипломат України Дмитро Кулеба для Foreign Affairs повідомив, що Україна відповідає всім критеріям вступу до Північноатлантичного альянсу, тому у НАТО не має "бути спокуси" висунути українцям додаткові вимоги. Напередодні Іспанія підтримала вступ України до НАТО і стала 21-ою країною із 31, хто зацікавлений у членстві держави в альянсі.
Також Володимир Зеленський пояснив, що саме вступ України до НАТО стане тою подією, яка поставить путіна на місце.
За даними ЗМІ, на саміті буде представлений проект гарантій безпеки для України. Згідно з публікаціями журналістів, гарантами безпеки для України виступлять чотири країни. Ці гарантії оформлять як двосторонні угоди України з Францією, Німеччиною, Великобританією та США. У документах пропишуть довгострокове фінансування, військові постачання, навчання солдатів і передачу розвідданих.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.