“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Український президент Володимир Зеленський вважає, що членство України у НАТО було б найкращою відповіддю світу російському диктатору путіну. Ця подія поставила б його на місце
Український президент Володимир Зеленський, який заявив, що росіяни можуть дистанційно підірвати ЗАЕС, вважає вступ України у НАТО тією подією, яка б змогла поставити російського диктатора володимира путіна на місце. На думку глави держави, членство в альянсі стало б найкращою відповіддю світу на агресію росіян проти України.
Таку думку Володимир Зеленський озвучив під час інтервʼю медійникам Іспанії.
Важливо поставити путіна на місце і сказати, що ми не боїмось тебе. І членство України в НАТО - це одна із відповідей, яка фіксує, що світ не боїться будь-якого агресора. І він буде на самоті й точно програє, - пояснив Зеленський.
Відтак, президент сподівається, що на липневому саміті НАТО у Вільнюсі Україна отримає чіткі дати щодо її вступу до Північноатлантичного альянсу.
І тому саме такий сигнал конкурентний хотілось би мати, мати запрошення у Вільнюсі. Мати щось чітке. Я людина конкретна і хотілось би, щоб на тому боці союзників також були дуже конкретні люди, - заявив президент.
Зеленський заявив, що Україна не погоджується на альтернативні гарантії безпеки, які зараз пропонують українцям. Саме членство у НАТО стало б найкращим захистом для громадян України.
Ми не погоджуємось на будь-які гарантії безпеки, якщо нам пропонують це як альтернативу безпековому союзу. Ми говоримо, що ці гарантії важливо мати, поки ми не є членами НАТО, - пояснив президент.
Відповідно до рішення, прийнятого на саміті НАТО у 2008 році, Україна має стати членом НАТО шляхом проходження Плану дій щодо членства (ПДЧ). Проте, існує можливість вступу до Альянсу без проходження цього етапу, як це зробила Фінляндія.
Україна дійсно має можливість стати членом НАТО без ПДЧ, але для цього необхідна згода всіх членів блоку. Західні ЗМІ повідомляли, що США та Німеччина не проявляють сильної підтримки надання Україні чітких гарантій стосовно вступу, оскільки вони бажають уникнути конкретики, поки триває війна з росією.
Рік тому, під час повномасштабного вторгнення росії, Україна подала офіційну заявку на вступ до НАТО.
Раніше Інформатор розповідав, що очікує Україну на саміті НАТО у Вільнюсі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.