У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Гарантії безпеки для України будуть оформлені як двосторонні угоди з Францією, Німеччиною, Великобританією та США
Журналісти міжнародного видання Financial Times, головний офіс якого розташовано у Лондоні, стверджують, що знають, які гарантії безпеки підготував для України Північно-Атлантичний Альянс на саміті у Вільнюсі 11-12 липня. І це не зовсім те, чого очікують українці та про що заявляє українська влада.
Публікація про це з посиланням на інформацію від інсайдера з'явилась на сайті Financial Times у четвер, 29 червня.
Британські журналісти пишуть, що гарантами безпеки для України виступлять чотири країни. Ці гарантії оформлять як двосторонні угоди України з Францією, Німеччиною, Великобританією та США. У документах пропишуть довгострокове фінансування, військові постачання, навчання солдатів і передачу розвідданих - загалом все те, що ми вже зараз отримуємо від союзників.
Про запрошення України стати членом НАТО з відкритою датою у Вільнюсі не говоритимуть, стверджують британські журналісти. Але вони зазначають, що буде політичний сигнал для путіна.
"Буде прийнято якусь декларацію, яка надішле Україні та росії дуже чіткий політичний сигнал про те, що члени ЄС готові разом з партнерами зробити свій внесок у майбутні зобов'язання в галузі безпеки перед Україною. Це допоможе Україні захищатися в довгостроковій перспективі, стримувати акти агресії та чинити опір", - пише Financial Times.
Якщо британські журналісти володіють правдивою інформацією, яка не є "вкидом" від анонімного інсайдера, то ситуацію навряд чи можна назвати втішною.
Адже президент Володимир Зеленський заявив, що Україна має всі підстави очікувати у Вільнюсі запрошення до НАТО. І Зеленський, і багато західних партнерів з числа військової еліти не раз наголошували, що членство в Альянсі - це і є єдина надійна гарантія безпеки, яка може пришвидшити перемогу у війні.
Нагадаємо, що серед 31 країн-членів НАТО 20 підтримують вступ України до НАТО. Але більшість з них вважає, що процес повинен розпочатися після закінчення війни та завершитись якомога швидше. Також є попередня обіцянка, що Україні не потрібно буде завершувати "план дій щодо членства" для вступу у НАТО - і це добра новина. Але реальність така, що спочатку нам потрібна перемога над росією. І здобувати ми її будемо, ймовірно, без членства в Альянсі.
Як писав Інформатор, напередодні прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас, поспілкувавшись з Генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом, сказала, що НАТО готує для України сюрприз на саміті у Вільнюсі. За її настроєм можна було зрозуміти. що цей сюрприз - приємний.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.