Зеленська зустрілася з представниками Google та наголосила на принципових питаннях для українців: про що йшлося

Перша леді попросила Google активніше продовжувати роботу з дерусифікації пошукової видачі для українців

Олена Зеленська
Зеленська на зустрічі з представниками Google

Перша леді України Олена Зеленська зустрілася з представниками компанії Google. Перемовини відбулися у Києві. На них порушили ряд важливих питань, зокрема, дерусифікацію пошуку в Google та принципову необхідність показувати мапу України у межах кордонів 1991 року всім користувачам платформи у світі. Також обговорили цифровізацію української культури, спільні проєкти й інші теми.

Про це повідомила пресслужба Офісу Президента. На зустрічі із Зеленською були присутні віцепрезидентка з питань взаємодії з органами державної влади та державної політики Аннетт Кробер-Ріель та віцепрезидент з питань Центральної та Східної Європи Патрік Ворнкінг. Готуючись до зустрічі, перша леді провела низку консультацій із галузевими міністерствами, щоб зібрати їхні найактуальніші та найнагальніші запити.

Принципове питання: Google Maps показують територію України по-різному

Перша леді на зустрічі привернула увагу представників Google до питання, яке має принципове значення для України. Йдеться про некоректне зображення сервісом території України з 2014 року - початку тимчасової окупації росією Кримського півострова.

"Залежно від країни чи регіону, із якого зроблено запит "Україна" або "Ukraine", Google Maps Україну показують по-різному: якщо запит зроблено з території України, то в Google Maps Крим відображається як частина України, якщо запит зроблено з території рф, то в Google Maps Крим, який є невід'ємною частиною України, відображається як частина рф. Якщо запит зроблено з Європи, то Google Maps показує Крим як спірну територію", - заявила дружина президента.

Вона додала, що Україна розраховує на підтримку Google у цьому питанні. Наша держава хоче, щоб територію України на Google Maps зображали відповідно до міжнародно визнаних кордонів 1991 року, незалежно від місцеперебування користувача платформи.

Дерусифікація пошуку в Google

Зеленська подякувала за часткову дерусифікацію пошуку та попросила активніше продовжити роботу з дерусифікації пошукової видачі Google для українських користувачів в Україні та за кордоном, коли в налаштуваннях операційної системи чи браузера обрана Україна. Перша леді наголосила, що це стосується й типових рекомендацій на YouTube, які зараз також є переважно російськими.

"Звертаємося до вас із проханням у налаштуваннях простору YouTube від’єднати Україну від географічної належності до простору СНД та змінити автоматичну видачу російськомовного контенту для користувачів з України та з українських IP-адрес, а також змінити автоматичну видачу рекомендованого та популярного контенту для українців із російського на український та європейський", - додала дружина президента.

Спільні проєкти у сфері ментального здоров’я

Олена Зеленська запропонувала представникам компанії Google спільні проєкти у сфері ментального здоров’я. Вона наголосила, що під час соціологічного дослідження, яке проводили до третього Саміту перших леді та джентльменів в 11 країнах, з’ясувалося, що ментальне здоров’я поряд із бідністю входить до п’ятірки викликів для всього світу, а найбільшим цей виклик є для молодих людей і підлітків.

Олена Зеленська наголосила на необхідності нанести на мапи Google пункти психологічної допомоги, які створюються в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Також дружина президента запропонувала створити бібліотеку якісного контенту про ментальне здоров’я.

"У складній ситуації, коли немає до кого звернутися або не хочеш відкриватися, багато хто з нас шукає допомоги саме в Google", - зазначила вона.

Які ще питання підіймали на зустрічі

Зеленська та представники Google обговорили співпрацю в цифровізації української культурної спадщини та музеїв. Зокрема створення імерсивних виставок для поширення української культури та знань про неї у світі.

"Ми вдячні компанії Google за підтримку України та активну співпрацю, зокрема в площині культури та мистецтва (Google Arts & Culture / GAC). Як відомо, платформа GAC має одну з найбільших оцифрованих та консолідованих бібліотек візуального мистецтва, яка містить багато робіт українських авторів. На жаль, через історичні причини значна кількість робіт усе ще має хибну ідентифікацію - їхнє походження визначається як російське. Ми сподіваємося на подальшу співпрацю з Google щодо визначення та зміни ідентифікації митців", - зауважила перша леді.

Дружина президента також розповіла про роботу своєї фундації Olena Zelenska Foundation. Зокрема про проєкт із забезпечення вчителів та учнів технікою для дистанційного навчання. За її словами, потреба в девайсах залишається актуальною. Загалом гаджети потрібні понад 516 тисячам українських учнів та понад 80 тисячам учителів. Тому ми не зупиняємося.

"Компанія Google відома тим, що завжди шукає нові способи використання технологій для позитивного впливу на світ. Готові віднайти ці способи разом. Бо не тільки для України - для всього світу важливо, щоб слово «гуглити» й надалі означало знайти швидку та об’єктивну відповідь на будь-яке життєво важливе питання", - підсумувала Олена Зеленська.

Як Google підтримує Україну

Компанія Google однієї з перших застосувала санкції проти рф. Компанія призупинила рекламу в росії, співпрацю з російськими рекламодавцями. YouTube видалив понад 9 тисяч каналів і 70 тисяч відео, які спотворювали правду про російську агресію.

26 лютого 2022 року Google на невизначений термін призупинив монетизацію державних ЗМІ росії у світі, зокрема RT та Sputnik, а 2 березня YouTube заблокував усі канали у Європі, пов'язані з державними засобами масової інформації росії. Також Google розширив кіберзахист для облікових записів українців і допоміг українським державним ресурсам та ЗМІ в захисті від DDoS-атак.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Останні новини

Абсолютно проукраїнський: заступник голови Нацполіції розповів про підозрюваного у вбивстві Фаріон

Росія почала запускати над Україною БПЛА з фанери: в ГУР пояснили, навіщо

НАБУ оголосили підозри колишнім нардепу та заступнику міністра енергетики через зловживання на 12 мільйонів

Більше без Гагаріна та Шолохова: у Харкові перейменували три станції метро і майже 50 вулиць

У Раді заявили, що українські військові можуть залишитися без зарплат вже у вересні

Церемонія відкриття Олімпіади-2024 у Парижі: сценарій, зірки спорту, гості, де дивитись

Підозрюваний 18-річний Зінченко: Я не вбивав Фаріон, нікого не вбивав

Виробництво Bayraktar в Україні: посол у Туречччині розповів, коли запустять завод

У 59 ОМБр перевірили командирів, на яких Зеленському скаржилась Пташка з Азовсталі: чи були злочинні накази

В Чехії планують створити Український легіон з чоловіків, - посол

Хочу к своим: Україна хоче обмінюватиме колаборантів і зрадників на полонених

Нова пошта встановила унікальні “поетичні” поштомати в Ірпені

Більше новин
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube