Здавала "ДНР" позиції української ППО: в Генпрокуратурі розповіли про колаборантку з Краматорська

Читать на русском

Жінка зв'язувалася зі своїм родичем, який працює в "МДБ ДНР", та зливала йому інформацію

Читать на русском
Генпрокуратура викрила російську агентку в Краматорську
Підозрюваній загрожує довгий термін позбавлення волі

Жінка зв'язувалася зі своїм родичем, який працює в "МДБ ДНР", та зливала йому інформацію

Мешканка Краматорська займалася розсекречуванням місцезнаходження позицій Сил оборони України. Зокрема, йдеться про засоби ППО та радіоелектронної розвідки. Цю інформацію вона передавала ворогові

Про це йдеться в прессрелізі Офісу генерального прокурора. Зазначається, що жінка зливала українські позиції в так зване "МДБ ДНР". 

Слідству вдалося дізнатися, що влітку поточного року (конкретно - в червні та липні) жінка активно комунікувала зі своїм родичем. Останній займає посаду в "Міністерстві державної безпеки" самопроголошеної "ДНР". 

За допомогою месенджеру Telegram колаборантка зливала дані щодо позицій ЗСУ. Ця інформація стосувалася місцезнаходження військової техніки й особового складу підрозділів Збройних Сил України, які базувалися в Краматорську та Слов’янську.

Жінка фіксувала усі місця дисклоції українських бійців, які могла. Йдеться про засоби ППО, радіоелектронної розквідки, розташування блкопостів тощо. Окрім цього, вона повідомляла в "ДНР" напрямки руху автомобільної техніки ЗСУ - зокрема, бензовозів.

Коли за координатами, які здавала жінка, ворог наносив удари по позиціях Сил оборони, вона їхала туди та збирала дані щодо успішності атак. Всю цю інформацію місцева мешканка також передавала в "республіку".  

"Для передачі даних жінка використовувала голосові, текстові повідомлення, а по деяких об’єктах, що найбільше цікавили окупантів, додатково надсилала фото й відеозаписи. За два місяці підозрювана передала до "МДБ" фейкової республіки 16 таких повідомлень", - зазначається в прессрелізі Офісу генпрокурора. 

Жінці селища Ясна Поляна під Краматорськом вже повідомлено про підозру в колабораційній діяльності. Їй обрано запобіжний захід у виляді тримання під вартою. Проводяться слідчі дії. 

В Україні активно борються з колаборантами

З початком повномасштабної російської агресії українське суспільство мобілізувалося. На тлі критичних історичних подій суспільство об'єдналося задля спільної мети - перемоги. Однак, на жаль, завжди будуть і ті, хто пішли на співпрацю з ворогом.

Колабораційна діяльність в Україні не є чимось масовим - як, наприклад, за часів Другої світової, коли в колабораційних структурах гітлерівської армії працювали та воювали мільйони осіб. Тим не менш, не можна, на жаль, сказати, що таких людей в Україні зовсім нема.

Найчастіше колаборанти діляться на дві групи. Перші - це коригувальники та навідники. Вони за певну грошову винагороду (або ж навіть без неї) займаються розшукуванням позицій сил ЗСУ, місць базування тощо. Після цього передають координати ворогу та наводять таким чином удар. Та нерідко під такі атаки потрапляють виключно мирні мешканці. Зокрема, саме так сталося в селі Гроза, що на Харківщині, де в результаті загинули 59 осіб. 

Інший типаж колаборантів - це працівники окупаційних адміністрацій. Такі люди влаштовуються на роботу в зоні тимчасових окупацій. Переважно вони займаються господарською та адміністративною діяльністю. В таких випадках можуть бути "перегибы на местах", коли в держзраді звинувачують, наприклад, тих, хто за російської окупації працював сторожем. Та найчастіше подібні "чиновники" забезпечують таке-сяке функціонування призначених ворогом "органів влади", добровільно йдучи на співробітництво з агресором. 

В 2022 році за колабораційну діяльність в Україні було засуджено 272 особи. Всього ж таких справ розслідуються тисячі - однак навіть не десятки тисяч, не кажучи вже про більші цифри, як це бувало у війнах минулого. Що знов-таки підтверджує: в основній своїй масі українському народові геть не властива зрада та бодай якась симпатія до окупантів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.