Влаштувалася бухгалтером в окупований медзаклад: прокуратура повідомила про підозру колаборантці на Херсонщині

Жінку підозрюють у добровільній співпраці з ворогом

Прокуратура викриває колабораціоністів
Наразі їй вже обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою

Олешківська окружна прокуратура Херсонської області повідомила про підозру місцевій мешканці. Жінка з Білозерської громади (Херсонщина) підозрюється у сприянні ворогу та співробітництві з агресорами. Вона влаштувалася головним бухгалтером у захоплений медзаклад за часів окупації регіону.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури. Зазначається, що жінці вже обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Так, слідчі за підсумком роботи виявили наступну інформацію. В червні 2022 року, коли Херсонська область знаходилася під тимчасовою окупацією росіян, місцева мешканка вирішила піти на співпрацю з ворогом. Вона влаштувалася головним бухгалтером у захоплений медзаклад - Білозерську центральну районну лікарню.

Фігурантка, за даними прокуратури, займалася підрахунком, нарахуванням та виплатами заробітньої плати співробітникам лікарні. Вона також вела облікову та звітну документацію відповідно до своєї посади. Платили жінці в російських рублях. 

Окрім цього, підозрювана забезпечила проведення інвентаризації майна захопленої лікарні для його передачі до незаконно захопленого окупантами медзакладу. Наразі жінці інкримінують пособництво державі-агресору. У випадку, якщо суд доведе її вину, їй загрожує великий тюремний строк.

Силовики продовжують виявляти колаборантів 

Під час повномасштабного нападу росії на Україну українське суспільство продемонструвало неабияку мужність, силу та єдність. Це був момент об'єднання всього народу в спільній біді та заради спільної мети.

Втім, не все так гладко, як хотілося б. Як і під час будь-якої війни, знайшлися й ті, хто пішов на співпрацю з ворогом, і нерідко це робили добровільно. Не можна сказати, що таких людей було дуже багато. Однак неможливо й сказати, що це було поодинокі випадки. 

Тож наразі на звільнених ЗСУ територіях України слідчі органи мають багато роботи. Вони займаються виявленням колаборантів. Іноді трапляються, як-то кажуть, "перегибы на местах", коли в державній зраді звинувачують, наприклад, банальних сторожів дитсадків, які при окупації просто продовжили виконувати свої роботу. Однак найчастіше СБУ, прокурори та поліціянти виявляють справжніх ворогів.

Насамперед йдеться про дві категорії людей: це ті, хто співпрацювали з військовими рф та ті, хто займали цивільні посади в "адміністраціях" та "закладах", що їх створював ворог. Окремо затримують коригувальників вогню, які "наводять" ворожі ракети по мирних українських населених пунктах або ж здають позиції Сил оборони. А також ведуть слідчі дії щодо тих, хто працював на цивільних посадах. Це можуть буди різного роду адміністративні роботи, на кшталт бухгалтерів чи очільників житкомсервісів. Однак в будь-якому разі така діяльність вважається співпрацею з окупантом, тож вироки по цим рішенням виносяться відповідні згідно чинного законодавства України.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube