В Укрзалізниці масштабна дерусифікація: як в Україні змінюють назви станцій

В Укрзалізниці перейменовують десятки станцій в рамках дерусифікації

Укрзалізниця
В Укрзалізниці продовжують програму дерусифікації

В Україні продовжують змінювати російські назви різних об'єктів, а зокрема – це стосується й перейменування станцій Укрзалізниці. Експерти вже розробили план на три роки, за результатами якого в Україні не повинно лишитися жодної станції, назва якої пов'язана з рф. 

Цей проєкт назвали "Залізна українізація". Раніше заступник директора "Укрзалізниці" Олександр Шевченко пояснював, що підготовку до проєкту починали ще влітку 2022 року. Зараз створена комплексна програма на 2023-2025 роки. За три роки експерти хочуть зробити так, щоб в Україні не було б нічого, що пов'язує нас з державною-агресором. 

"Так, це буде не безкоштовно, це буде складна, кропітка, титанічна робота. Але ж і ефект від неї однозначно вартий і ціни, і зусиль. І її навіть порівняти не можна з ціною, яку всі ми платимо сьогодні за остаточне "прощавай, росіє", – зазначив Олександр Шевченко. 

Зараз уже можна казати про перші результати програми дерусифікації. У березні 2023 року за допомогою голосування в "Дії" українці обрали нову назву для "Південно-Західної" залізниці. Тепер вона називатиметься "Центральна". Необхідність в цьому перейменуванні експерти пояснювали тим, що назва "Південно-Західна" з'явилася за часів окупації наших земель російською імперією. Власне, суть назви в тому, що станція "на південному заході рф". Тому тепер обрали вже нове ім'я для залізниці, це не прив'язано до агресора. Ця станція розташована на території Київської, Вінницької, Житомирської, Чернігівської, Сумської, Хмельницької та частково в районах Рівненської, Чернівецької, Черкаської, Полтавської та Тернопільської областей.

У травні 2023 року також стало відомо про перейменування станцій на Донецькій залізниці. Йдеться про такі станції (наведено стару та нову назву):

  • Комунарськ – на Алчевськ;
  • Красна Могила – на Вознесенівка;
  • Красноозерівка – на Райгородка;
  • Бірюкове – на Кринична слобода;
  • Краснодон – на Сорокине;
  • Красний Луч – на Хрустальний;
  • Стаханів – на Кадіївка;
  • Первомайськ –на Вугільно-промислова;
  • Зупинку "Урало-Кавказька" – на Щасливе.

Водночас на Придніпровській залізниці теж активно займаються дерусифікацією. Експерти вже склали пооб'єктний план робіт на 2023-2025 роки. Було підготовлено пропозиції щодо дерусифікації назв 43 залізничних об’єктів, розташованих у межах відповідних територіальних громад. Також щодо 17 об'єктів уже були отримані позитивні рішення від місцевої влади.

Зміни в Укрзалізниці

Нещодавно в Укрзалізниці тестово запустили жіночі вагони. Тепер експерти пояснили, за яких причин покупцям можуть відмовляти в придбанні квитка. Основне правило – там можна знаходитися тільки жінкам та дітям до 5 років включно. Якщо якимось чином у вагон потрапив чоловік – просять звертатися до провідника. 

Також Кримськотатарський Ресурсний Центр (КРЦ) направив лист Віце-прем'єр-міністру з відновлення України та Укрзалізниці лист із проханням сприяти перейменуванню залізничних станцій в окупованому росіянами Криму. Зокрема, просять змінити імена таких залізничних станцій: Красноперекопськ, Краснопартизанська, Острякове, Краснофлотська, Кіровська, - сказано в повідомленні. Загалом Кримський ресурсний центр пропонує перейменувати на території півострова 94 залізничних станцій.

Нагадаємо, раніше Укрзалізниця запровадила нові зупинки для дев'яти потягів.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube