Збірна України на останніх хвилинах впустила перемогу в матчі з Фінляндією

Фатальний стала помилка захисників на 88-й хвилині поєдинку.

Збірна України і другий свій поєдинок відбору на ЧС-2022 завершила внічию. Лідируючи в рахунку, українці пропустили вирішальний м'яч з пенальті, призначеному в кінці матчу.

Про події в матчах групового етапу кваліфікації на чемпіонат світу-2022 і результати поєдинків повідомляє Інформатор .

У неділю, 28 березня, відбулися матчі другого туру групового відбіркового турніру до ЧС-2022. Свої поєдинки провели представники груп B, C, D, F, I і J.

Збірна України, після нічиєї з чемпіонами світу та фаворитами відбіркової групи D французами, проводила свій другий поєдинок. Суперником нашої команди стала збірна Фінляндії. У матчі першого туру фіни на своєму полі розійшлися миром зі збірною Боснії і Герцеговини.

Збірні України та Фінляндії грали в таких складах:

Україна: Бущан, Караваєв, Забарний, Матвієнко, Миколенко, Соболь, Зубков, Малиновський, Макаренко, Зінченко, Яремчук.

Запасні: П’ятов, Трубін, Кривцов, Сидорчук, Сирота, Шапаренко, Коноплянка, Марлос, Конопля, Михайличенко, Мораес, Коваленко.

Фінляндія: Йорон, Гранлунд, Тойвіо, Араюурі, О'Шонессі, Райтала, Кауко, Камара, Шуллер, Пуккі, Лод.

Запасні: Мяенпяя, Ерікссон, Ояла, Тейлор, Форсс, Сойрі, Іванов, Пірін, Алхо, Валакарі, Йоел Пог'янпало, Хямяляйнен.

Перший небезпечний момент у матчі створили гості на 9-й хвилині. Пуккі пробив з лінії штрафної, під удар кинулися відразу два гравця збірної України, і м'яч рикошетом від спини Миколенко по високій дузі перелетів ворота. Україна відповіла дальнім ударом Малиновського на 16-й хвилині. Удар вийшов не надто сильним і Йорон забрав м'яч у руки.

Тренер збірної Фінляндії здійснив вимушену заміну на 17-й хвилині. Замість отримав пошкодження Гранлунда, на поле вийшов Алхо. Збірна України провела кілька небезпечних атак. На 23-й хвилині Зубков головою пробив поруч з лівою штангою після навісу Малиновського. Потім Яремчук пробив вище, а удар Зінченко за що минає від центру воріт траєкторії парирував голкіпер фінської збірної.

На 39-й хвилині поєдинку удар Яремчука прийняв на себе захисник збірної Фінляндії, а підібрав відскок Зубков, пробив над поперечиною. Через дві хвилини Бущан вийшов на перехоплення за межі штрафного і зіткнувся з Забарна. Збірній України відверто пощастило, що м'яч не опинився у суперника, адже ворота залишилися без стража.

На 47-й хвилині Малиновський заробив перспективний штрафний метрах в 20-ти від воріт. Сам постраждалий пробив в дальній кут, але воротар м'яч забрав, до того ж арбітр зафіксував порушення правил з боку кого-то з гравців збірної України. На 52-й хвилині втрата м'яча збірної України на чужій половині обернулася контратакою Фінляндії. Лод пробив в лівий кут, але Матвієнко удар заблокував, в підкаті кинувшись назустріч м'ячу.

Матвієнко збив суперника на далеких підступах до штрафного збірної України, за що отримав жовту картку. Удар зі штрафного вийшов неточним, м'яч пролетів в кількох метрах від штанги. Збірна України все більше часу проводила на половині поля суперника, але до акцентованого удару по воротах справа довести не могла. Фіни ж використовували будь-яку можливість провести контратаку. Так на 67-й хвилині Забарний в підкаті вибив м'яч з-під ноги Райтала, зупинивши швидкий прорив суперника.

На 80-й хвилині збірна України відкрила рахунок. Малиновський запустив Караваєва по правому флангу, пішов простріл у штрафну, і Мораес в падінні переправив м'яч у ворота збірної Фінляндії. І відразу ж фіни втратили три можливості зрівняти рахунок. Спершу Араюурі не вистачило кількох сантиметрів, щоб переправити в ворона навіс зі штрафного. Потім Бущан парирував удар Хямяляйнен в ближній кут. І нарешті після подачі кутового Араюурі головою пробив в штангу.

Але на 88-й хвилині дитяча помилка в обороні призвела до пенальті в ворота збірної України. Забарний віддав невдалий пас партнеру, Миколенко завозився з м'ячем і потім руками поклав на газон вискочив з-за спини Пуккі. Миколенко одержав червону картку, а Пуккі ударом з одинадцятиметрової позначки відправив м'яч в лівий нижній кут. Бущан практично дістав м'яч, але удар фінського футболіста виявився виключно сильним і точним. На 5-й компенсованій хвилині Україна створила момент біля воріт суперника, проте удар Мораеса парирував Йорон.

У ще одному поєдинку відбірної групи D збірна Франції на виїзді переграла збірну Казахстану з рахунком 2: 0. Серед інших результатів відбіркових матчів слід відзначити перемогу Вірменії над Ісландією, а також розгром, вчинений датчанами збірної Молдови. Суперники збірної України на Євро-2020 також провели свої матчі. Збірна Австрії пропустила першою, але потім тричі забила у ворота збірної Фарерських островів. Північна Македонія не залишила шансів Ліхтенштейну, розгромивши суперника з рахунком 5: 0.

• Румунія - Німеччина 0: 1;
  • Північна Македонія - Ліхтенштейн 5: 0.

Матчі третього туру відбіркового етапу до ЧС-2022 в відбудуться 30 і 31 березня. Збірна України 31 березня в Києві зіграє зі збірною Казахстану. Інформатор буде стежити за ходом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про результатати матчів кваліфікації до ЧС-2022, про матчах баскетбольної Суперліги і про поєдинки плей-офф Української хокейної ліги .