Збірна України у напруженому матчі обіграла Ісландію

Поєдинок проходив у Латвії

Україна - Ісландія (Фото: fiba.basketball)

Чоловіча збірна України продовжує боротьбу за вихід на чемпіонату світу з баскетболу. Суперником українців стала непоступлива збірна Ісландії. Збірна України взяла реванш за прикру поразку у матчі першого кола відбіркового турніру.

У понеділок, 14 листопада, чоловіча баскетбольна збірна України провела матч відбору до чемпіонату світу. Суперником української команди стала третя команда групи L збірна Ісландії.

Україна: Сидоров, Липовий, Ткаченко, Войналович, Герун, Лукашов, Тиртишник, Бобров, Крутоус, Павлов, Ковальов, Кравцов.

Ісландія: Стейнарссон, Гудмундссон, Фридриксен, Йонссон, Хлинасон, Бьорнссон, Акокс, Олафссон, Палссон, Трастарсон.

Перебіг поєдинку

Першими результативну атаку провели господарі. Два очки ефектним данком приніс збірній України Войналович. Ісландці швидко відігрались і вийшли вперед. Дальній кидок Липового повернув лідерство збірній України. Українці пропустили дві атаки суперника і в середині стартової десятихвилинки поступалися 7:11. Збірна України за дві з половиною хвилини відіграла відставання, але першу чверть все одно програла 14:18.

На початку другої чверті зберігалась різниця у чотири очки. Кілька помилок українських баскетболістів дозволили ісландцям збільшити відрив до семи балів. Україна відіграла 5 очок, а невдовзі  Сидоров зрівняв рахунок. Липовий ненадовго вивів Україну вперед. І хоча Ісландія відразу повернула собі лідерство, на перерву команди пішли за рахунку 35:33 на користь збірної України.

Збірна України в атаці

Друга половина матчу розпочалась з ривку збірної Ісландії 5:0. Перші очки Україна набрала лише на четвертій хвилині третьої чверті. Втім втекти у відрив ісландцям не вдалось. Лідер змінювався ще декілька разів. По завершенню тридцяти хвилин гри рахунок на табло був 51:53.

Група підтримки

Кравцов зрівняв рахунок, а потім двома реалізованими штрафними вивів Україну вперед. На четвертій хвилині заключної десятихвилинки українці збільшили перевагу до п’яти очок. Але вже через три хвилини ісландці вели +1. За дві хвилині до кінця основного часу у України була перевага у три очки. Крутоус влучив здалеку, а  Липовий набрав очки у швидкому відриві. На останній хвилині українці збільшили перевагу і здобули перемогу.

• Україна — Ісландія 79:72 (14:18, 21:15, 16:20, 28:19).

Збірна України здобула третю перемогу у відбірковому циклі. Втім українці все ще залишаються на  п’ятому місці у групі L, адже незалежно від підсумку матчу Грузія – Італія грузини отримають принаймі одне очко і випередять Україну. На чемпіонат світу вийдуть перші три команди.

Раніше Інформатор розповідав про розвиток подій у матчі «Рух» - «Минай». Також ми повідомляли про перебіг поєдинків тринадцятого туру Української Прем’єр-ліги.