Збірна України обіграла Нідерланди і пробилась у чвертьфінал чемпіонату світу з волейболу

Світова першість проходить на волейбольних майданчиках Польщі та Словенії.

На чемпіонаті світу з волейболу проходять матчі стадії 1/8 фіналу. Збірна України за результатами групового раунду турніру вийшла на збірну Нідерландів. Переможець протистояння у чвертьфіналі зіграє зі збірною Словенії.

На чемпіонаті світу з волейболу серед чоловічих національних команд настала пора матчів плей-офф. Збірна України матчі групового раунду проводила у Польщі, а поєдинок 1/8 грала вже у Словенії. Суперником українських волейболістів в боротьбі за вихід у чвертьфінал стала ще одна європейська команда – збірна Нідерландів.

Склади команд.

Нідерланди: Кеемінк, Ван Гардерен, Тер Хорст, ван дер Ент, Йорна, Плак, Туінстра, Блеекер, Абдел-Азіз, Тер Маат, Паркінсон, Андрінга, де Веєр, Вітенбург.

Україна: Полуян, Дрозд, Шевченко, Плотницький, Брова, Остапенко, Семенюк, Фомін, Тупчій, Ковальов, Щитков, Канаєв, Кисилюк, Синиця.

Перебіг поєдинку.

Матч розпочався подачею в аут від Нідерландів і ейсом у виконанні Семенюка. Україна повела 4:1 а потім і 9:4. Згодом перевага української збірної зросла до семи балів. Тренер збірної Нідерландів використав обидва тайм-аути в намаганнях привести своїх підопічних до тями. Такий хід не дуже допоміг. Україна лідирувала 17:11 і продовжувала набирати очки. До того ж у збірної Нідерландів не пішла подача. Переможне 25-те очко приніс збірній України Тупчій.

Другий сет Нідерланди почали більш зібрано. Суперник збірної України вигравав 5:2. Українці швидко зрівняли рахунок і деякий час не давали збірній Нідерландів відірватися. Тупчій вивів вперед збірну України, пробивши подвійний блок. А вдала гра блокуючих збірної України дозволила збільшити перевагу до трьох очок. Українці здобули шість балів поспіль, але потім втратили темп. Нідерланди зуміли скоротити різницю. Проте завадити збірній України забрати другий сет не змогли.

Третя партія розпочалась для України двома набраними очками поспіль. Українці продовжували лідирувати і надалі. Щитков довів перевагу до трьох балів – 8:5. Збірна України справно набирала очки на блоці. При рахунку 17:12 на користь України тренер збірної Нідерландів взяв останній в цьому сеті тайм-аут. Тим часом українці зробили рахунок 23:15. Щоб врятувати поєдинок збірній Нідерландів необхідно було створити диво. Гравці збірної України в дива не вірили, виграли партію і весь матч загалом. Вирішальне очко приніс збірній України Юрій Семенюк.

Збірна України війшла в чвертьфінал чемпіонату світу. У середу, 7 вересня українські волейболісти зіграють зі збірною Словенії.

• Нідерланди Україна 0:3 (16:25, 19:25, 18:25).

Раніше Інформатор повідомляв про результати поєдинків третього туру УПЛ. Також ми розповідали про оприлюднення головним тренером збірної України розширеного списку гравців на матчі Ліги Націй УЄФА.