Збірна Латвії сенсаційно перемогла Швецію: результати чвертьфінальних матчів чемпіонату світу з хокею

Латвія вибила одного з фаворитів турніру

Латвія — Швеція
Латвія — Швеція (Фото: IIHF)

На чемпіонаті світу з хокею розпочались вирішальні поєдинки. У четвер, 25 травня на хокейних майданчиках Риги і Тампере пройшли чвертьфінальні матчі. Збірна США здолала Чехію, а збірна Німеччини, всупереч прогнозам, вибила з турніру збірну Швейцарії.

Чвертьфінальні пари сформувались за підсумками групового етапу. Перша команда групи А грала з четвертою командою групи В і навпаки. Інші дві пари склали відповідно другі та треті команди груп.

США - Чехія

Переможець групи А, збірна США, зустрічалась з четвертою командою групи В, збірною Чехії. Американці відкрили рахунок на 13-й хвилині. Коронато накинув на п’ятачок і шайба від ковзана гравця збірної Чехії влетіла у ворота. На 29-й хвилині збірна США зміцнила перевагу. Після виграного вкидання у зоні суперника Пербікс відправив шайбу під поперечину.

США - Чехія (Фото: IIHF)

Чехія не могла змінити хід поєдинку на свою користь. Тим більше, на 50-й хвилині Готьє зробив рахунок 3:0. Збірна Чехії зняла голкіпера, але рахунок у матчі так і не змінився.

• США — Чехія 3:0 (1:0; 1:0; 1:0).

Швейцарія - Німеччина

У Ризі зустрілись збірні Німеччини та Швейцарії. Німці відкрили рахунок на 7-й хвилині. Автором першої шайби у поєдинку став Кестнер. Швейцарія відігралась на першій хвилині другого періоду. Зігенталер потужним кидком спрямував шайбу у правий верхній кут. Амбюль високо піднятою ключкою розбив обличчя супернику, за що отримав штраф 2+2. Втім німці чисельну перевагу не використали. Німецькі хокеїсти також грали грубо. Зайдер отримав вилучення до кінця гри і штраф 5 хвилин для збірної Німеччини. Німці вистояли, а на 38-й хвилині Петерка вивів збірну Німеччини вперед. Ще через 13 секунд Штурм відправив у ворота збірної Швейцарії третю шайбу.

Швейцарія - Німеччина (Фото: IIHF)

Швейцарці намагались змінити ситуацію на свою користь. Але час спливав, а рахунок не змінювався. Німці щільно грали в захисті, надійно діяв і голкіпер команди. За три з половиною хвилини до кінця третього періоду тренер збірної Швейцарії зняв голкіпера. Мюллер викинув шайбу за межі майданчика, тож останні 50 секунд основного часу гра йшла у форматі 6 на 4. Хоча збірній Швейцарії це не допомогло. Збірна Німеччини несподівано вийшла у півфінал.

• Швейцарія — Німеччина 1:3 (0:1; 1:2; 0:0).

Канада - Фінляндія

Діючий чемпіон світу, збірна Фінляндії, зіграла зі збірною Канади. На 8-й хвилині канадці провели контратаку і Квінн відкрив рахунок. В цілому, гра була рівною. За перший період команди завдали по десять кидків у площину воріт одна одної. Трибуни Тампере підганяли збірну Фінляндії вперед. У деяких епізодах здавалось, що фіни грають у більшості. Канада надійно грала в обороні, а при нагоді влаштовувала рейди у зону суперника.

Канада - Фінляндія (Фото: IIHF)

На 31-й хвилині контратака принесла успіх збірній Канади. Два канадці вийшли на одного захисника і Бле скористався з такої нагоди. Зовсім кепським стали справи збірної Фінляндії на третій хвилині третього періоду. Карконе отримав передачу від Вігара та зробив рахунок 3:0 на користь збірної Канади. Трибуни намагались збадьорити своїх улюбленців. Фіни зняли голкіпера і на 57-й хвилині Хартікайнен одну шайбу відіграв. Фінляндія намагалась повторити свій успіх, але отримала шайбу у порожні ворота. Фінляндія склала чемпіонські повноваження, вибувши вже на чвертьфінальній стадії.

• Канада — Фінляндія 4:1 (1:0; 1:0; 2:1).

Швеція - Латвія

Збірній Швеції протистояла збірна Латвії. Стартові хвилини зустрічі пройшли у рівній боротьбі. Навіть за кількістю кидків у площину воріт збірна Латвії не поступалась більш титулованому та сильнішому за іменами гравців супернику. На радість трибун збірна Латвії відкрила рахунок на 13-й хвилині. Лочмеліс отримав передачу з-за воріт і відправив шайбу під поперечину.

Швеція - Латвія (Фото: IIHF)

Латвія довго трималась, але заробила вилучення і все ж таки пропустила. На 30-й хвилині Лільєгрен реалізував більшість. Дехто з гравців збірної Латвії не витримав напруги. Дзієркалс у неігровому епізоді кінцем ключки вдарив суперника, заробив 5 хвилин штрафу та отримав вилучення до кінця зустрічі. З початком третього періоду шведи посилили тиск.  Але вперед вийшла збірна Латвії. На 46-й хвилині Індрашіс технічно обіграв суперника і відправив шайбу у лівий верхній кут. А на 54-й хвилині Якш, реалізувавши більшість, довів перевагу збірної Латвії до двох шайб. Збірна Швеції не втрачала надії і зняла воротаря. Латвійськ хокеїсти втратили декілька нагод відправити шайбу у порожні ворота і остаточно зняти всі питання. Втім збірна Латвії і так здобула сенсаційну перемогу.

• Швеція — Латвія 1:3 (0:1; 1:0; 0:2).

Турнірна сітка

У півфіналах збірна США зіграє з Німеччиною, а збірній Канади протистоятиме збірна Латвії. Матчі відбудуться 27 травня.

Раніше Інформатор розповідав про результати матчів 28-го туру УПЛ «Колос» - «Динамо» та СК «Дніпро-1» - «Ворскла». Також ми повідомляли про перемогу «Шахтаря» у матчі з «Зорею».