Збірна Швеції в поєдинку за лідерство у групі А поступилась США: результати матчів чемпіонату світу з хокею, зіграних 23 травня

Визначились усі учасники 1/4 фіналу

Швеція — США
Швеція — США (Фото: IIHF)

На чемпіонаті світу з хокею закінчився груповий етап. У дванадцятий день змагань відбулись шість матчів. Збірна Канади перемогла Чехію, а збірна Німеччини розгромила Францію.

У вівторок, 23 травня, на льодових майданчиках фінського міста Тампере та латвійської Риги відбулись матчі останнього туру групової стадії Чемпіонату світу-2023. У групах А і В зіграли по три поєдинки.

Група А

Збірній Німеччини необхідно було перемагати Францію. Хокеїсти німецької команди взялися за справу і у першому періоді закинули у ворота суперника дві шайби. А коли на 23-й хвилині Петерка зробив рахунок 3:0, все стало зрозуміло навіть французьким вболівальникам. Збірна Франції грала без мотивації і могла пропустити набагато більше. Але німці проявили милосердя і обмежились двома голами у третьому періоді.

Німеччина - Франція (Фото: IIHF)

• Німеччина — Франція 5:0 (2:0; 1:0; 2:0).

Збірні Швеції та США вели боротьбу за перше місце у групі. На 7-й хвилині Іссімонт за удар коліном отримав 5 хвилин штрафу і вилучення до кінця гри. Шведи скористались чисельною перевагою та відкрили рахунок на 10-й хвилині. Гравці шведської збірної і самі частенько порушували правила. Тож Боніно зрівняв рахунок, скориставшись вилученням суперника. Гарланд на 34-й хвилині і Хатсон за 30 секунд до другої перерви зробили рахунок 3:1 на користь збірної США. Шведи програвати не бажали і Карлссон та Лільєгрен рахунок зрівняли. На другій хвилині овертайму Самберг кидком у лівий верхній кут приніс перемогу збірній США.

• Швеція — США 3:4 (1:1; 0:2; 2:0; 0:1).

Матч збірних Фінляндії та Данії вже не мав турнірного значення. За будь-якого результату збірна Фінляндії залишалась на третьому місці, а збірна Данії – на шостому. Вже на 4-й хвилині фіни вели 2:0. На 19-й хвилині Покка додав у ворота збірної Данії третю шайбу. У другому періоді гравці збірної Фінляндії ще тричі запалювали червоне світло за воротами суперника. Свою першу шайбу Данія закинула, коли рахунок був вже 0:7. Власне на цьому голи у матчі і закінчились.

• Фінляндія — Данія 7:1 (3:0; 3:0; 1:1).

Група В

Для збереження шансів на вихід у чвертьфінал збірній Словаччини необхідно було перемагати збірну Норвегії в основний час. Ще у першому періоді збірна Словаччини зробила вагому заявку на перемогу, закинувши три шайби. Норвежці одну шайбу відіграли і навіть намагались врятувати матч, знявши голкіпера. Але Панік закинув у порожні ворота, встановивши остаточний рахунок.

• Словаччина — Норвегія 4:1 (3:0; 0:1; 1:0).

Збірні Канади та Чехії вели боротьбу за друге місце. Канадці відкрили рахунок наприкінці першого періоду, реалізувавши чисельну перевагу. Чехія відігралась на 23-й хвилині. Каут влучним кидком завершив швидку контратаку. На 45-й хвилині канадці виграли вкидання у зоні суперника і Маєрс прошив голкіпера збірної Чехії. Третю шайбу чехи пропустили вже у порожні ворота.

Канада - Чехія (Фото: IIHF)

• Канада — Чехія 3:1 (1:0; 0:1; 2:0).

Збірній Латвії для виходу у чвертьфінал необхідно було не програти Швейцарії в основний час. Тренер збірної Швейцарії вирішив дати перепочинок декільком провідним гравцям, адже команда вже забезпечила перше місце. Перші хвилини гри пройшли при перевазі збірної Латвії. У другій половині першого періоду швейцарці перехопили ініціативу і наздогнали збірну Латвії за кількістю кидків у площину воріт. Втім жоден з  цих кидків до перерви так і не став результативним. Латвія повела в рахунку на другій хвилині другого періоду. Фрейбергс кидком від синьої лінії надіслав шайбу у правий верхній кут. Фіала зрівняв рахунок, але вже через 32 секунди Аболс повернув збірній Латвії лідерство. Перевагу латвійська команда не втримала. Міранда на 48-й хвилині встановив паритет на табло. Через 6 хвилин Амбюль вперше у матчі вивів вперед збірну Швейцарії. Втім на 55-й хвилині Даугавінш зробив рахунок нічийним. В овертаймі Латвія вирвала перемогу, реалізувавши більшість.

• Швейцарія — Латвія 3:4 (0:0; 1:2; 2:1; 0:1).

Групу А виграла збірна США. Збірна Швейцарії фінішувала на першому місці групи В. До чвертьфіналів вийшли по чотири кращі команди з кожної групи. Збірні Угорщини та Словенії залишать елітний дивізіон. Їм на зміну прийдуть збірні Польщі та Великої Британії.

За результатами групового етапу визначились чвертьфінальні пари: Швейцарія – Німеччина, Фінляндія – Канада, Швеція - Латвія та США – Чехія. Матчі стадії 1/4 фіналу відбудуться 25 травня.

Раніше Інформатор розповідав про результати матчів 27-го туру УПЛ. Також ми повідомляли про перебіг бою за звання абсолютного чемпіона світу з боксу у легкій вазі Хейні - Ломаченко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут