Збірна Англії перемогла Бразилію у Фіналіссімі-2023

Матч кращих жіночих збірних Європи та Південної Америки пройшов у Лондоні

Англія - Бразилія
Англія - Бразилія (Фото: УЄФА)

У столиці Великої Британії відбувся перший в історії розіграш жіночої ФІналіссіми. Переможець Євро збірна Англії зустрічалась з переможцем Кубка Америки збірною Бразилії. Англійки втратили перемогу у компенсований час, але виграли у серії пенальті.

У четвер, 6 квітня, відбувся поєдинок між чемпіонками Європи та Південної Америки. Матч Англія - Бразилія пройшов на легендарному лондонському стадіоні «Вемблі».

Англія: Ірпс, Бронз, Картер, Уолш, Вільямсон, Грінвуд, Джеймс, Стенвей, Руссо, Тун, Хемп.
Запасні: Хемптон, Ройбак, Ле Тіссьєр, Морган, Чарльз, Ноббс, Келлі, Кумбс, Дейлі, Парк, Робінсон, Ваббен-Мій.

Бразилія: Летісія , Тамірес, Рафаелле, Кателлен, Лорен, Керолін, Луана, Арі, Антонія, Гейзе, Занератто.
Запасні: Каміла, Лусіана, Дуда Франселіно, Ана Віторія, Андресса Алвес, Дуда Сантос, Адріана, Тарсіане, Ясмім, Фернанда, Габі Нунес, Портільо.

Перебіг матчу

Збірна Англії зі старту захопила ініціативу і почала організовувати свої атаки. Після розіграшу кутового на 7-й хвилині нападниця збірної Англії Алессія Руссо пробила повз ворота. Через 5 хвилин Руссо заробила штрафний, розіграш якого до удару так і не призвів. А ось удар Бронз змусив голкіперку збірної Бразилії вступити у гру. Атаки збірної Англії досягли мети у середині першого тайму. На 23-й хвилині Тун із району одинадцятиметрової позначки замкнула простріл з правого флангу. Через шість хвилин англійки забили другий м’яч, але арбітри зафіксували офсайд у Джеймс і гол не зарахували. Збірна Англії володіла перевагою і надалі. Рідкісні атаки збірної Бразилії зупинялись англійками ще на підступах до штрафного майданчика. Під завісу першого тайму Джеймс намагалась обвідним ударом закрутити м’яч у правий кут, але не влучила.

На другий тайм у складі збірної Бразилії вийшли дві свіжі футболістки – Адріана та Андресса. І саме Андресса завдала першого удару у площину воріт збірної Англії. Щоправда удар вийшов несильним і Ірпс без проблем забрала м’яч у руки. Бразилія діяла набагато активніше, ніж у першому таймі. Тепер вже англійки притислись до своїх воріт. Нагоди зрівняти рахунок втратили Керолін та Арі. На 59-й хвилині Ірпс з-під поперечини витягла потужний удар Гейзе. На 66-й хвилині попрацювати прийшлось вже голкіперці збірної Бразилії, відбиваючи удар Стенвей з лінії штрафного майданчика. Англія повернула собі ініціативу і перевела у середину поля, подалі від своїх воріт. До кінця основного часу Бразилія моментів майже не створювала, а забила на 3-й компенсованій хвилині. Ірпс намагалась перехопити передачу, але не втримала м’яч у руках. Андресса випередила усіх і добила під поперечину.

За регламентом турніру овертайм не проводився. Команди відразу перейшли до серії післяматчевих пенальті. Першою била Стенвей і не схибила. Адріана також забила. А от удар Тун бразильська воротарка відбила. В свою чергу і Ірпс парирувала удар Тамірес. Третій пенальті Англія забила, а Бразилія ні. На заваді Рафаелле стала поперечина. Грінвуд свою спробу реалізувала. Бразилійкі відповіли тим же. Вирішальним став результативний удар Келлі. Одже 4:2 по пенальті і Англія стає першою в історії переможницею жіночої Фіналіссіми.

• Англія — Бразилія 1:1  (4:2 по пенальті) (Тун, 23 – Андресса, 90+3).

Що таке Фіналіссіма

Фіналісіма – новий футбольний турнір, заснований у 2021 році. Складається з одного матчу між переможцями Євро та Кубка Америки. Першим переможцем чоловічої Фіналіссіми стала збірна Аргентини, яка обіграла збірну Італії з рахунком 3:0. Турнір проводиться раз на чотири роки перед чемпіонатом світу.

Раніше Інформатор розповідав про перебіг поєдинку 1/2 фіналу Кубка Іспанії «Барселона» - «Реал». Також ми повідомляли про результати матчів 19-го туру УПЛ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут