Окрему увагу було приділено вдосконаленню підготовки інструкторського складу у навчальних центрах та створенню мотиваційних чинників для них
Після подовження терміну базової загальновійськової підготовки в Збройних Силах України активно триває робота над підвищенням її якості. Увагу також було приділено удосконаленню підготовки інструкторів. Відповідальним за покращення якості став заступник головнокомандувача бригадний генерал Олег Апостол.
Про це повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, підбиваючи підсумки наради, присвяченої цьому питанню.
Він зазначив, що військова підготовка — це більше, ніж просто навчання. Йдеться про збереження життів, підвищення бойової ефективності та зміцнення загальної боєздатності української армії. За словами Сирського, торік це питання було взято під особливий контроль, і нині є очевидним, що покращення якості підготовки дозволяє мінімізувати втрати навіть на тлі зростання інтенсивності бойових дій.
"Торік я взяв це питання під особливий контроль і сьогодні можу сказати, що нарощення якості підготовки запобігає збільшенню кількості наших втрат, попри зростання інтенсивності бойових дій", – сказав Сирський.
Згідно з його словами, тривалість базового курсу загальновійськової підготовки тепер збільшена з одного місяця до півтора. Також всі новобранці зобов’язані проходити адаптаційний курс безпосередньо у своїх бригадах. Головнокомандувач наголосив, що разом із продовженням термінів слід забезпечити якісний приріст у підготовці. Під час наради він заслухав звіти керівників органів військового управління, командирів частин та структурних підрозділів.
"Термін підготовки збільшили – тепер обов’язково потрібно підвищити якість", – сказав Сирський.
Окрему увагу було приділено вдосконаленню підготовки інструкторського складу у навчальних центрах та створенню мотиваційних чинників для них. Уряд ухвалив рішення про виплату постійної надбавки інструкторам у розмірі 30 тисяч гривень. Крім того, Кабмін виділив додаткові кошти на зміцнення матеріально-технічної бази навчальних центрів Сухопутних військ та військових частин. Загальний обсяг фінансування цієї статті наразі становить близько 1,2 мільярда гривень.
Координацію роботи з удосконалення програм військової підготовки та моніторинг стану навчальних центрів покладено на заступника головнокомандувача бригадного генерала Олега Апостола.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський у неділю, 16 березня, назвав число загальних військових втрат Росії у 2025 році. За його словами, цифра перевищила сто тисяч військовослужбовців РФ. Знищення ворога продовжується.
На третю річницю російського вторгнення 24 лютого 2025 року Сирський розповів, скільки живої сили та техніки втратила РФ. Тоді мова йшла про 870 тисяч солдатів та офіцерів. При цьому 250 тисяч це — безповоротні втрати. У росіян також великі втрати у військовій техніці: ЗСУ спопелили 10,1 тис. танків, 21,1 тис. бойових броньованих машин, 23,3 тис. артсистем.