Збагачення на війні: НАЗК перевіряє статки понад 100 військкомів - подробиці

Читать на русском

До сформованої бази увійшли 1800 керівників та заступників керівників ТЦК

Читать на русском
НАЗК
Перевірити військкомів планують у найближчі три місяці

До сформованої бази увійшли 1800 керівників та заступників керівників ТЦК

Національне агентство з питань запобігання корупції України розпочало перевірки статків військкомів всіх рівнів. Наразі вже сформовано базу, до якої увійшли 1800 керівників ТЦК та їхніх заступників.

Про це повідомив заступник голови НАЗК Артем Ситник в інтерв’ю "Українському радіо". За його словами, розпочато моніторинги 102 голів територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з регіонів з найбільшими ризиками. Але цей список не остаточний і згодом перевірять рівень життя усіх військкомів.

"Очевидно, що провести перевірки повністю усіх складно, тому ми будемо застосовувати ризикоорієнтований підхід і дивитися в першу чергу ті регіони, що мають найбільші ризики. Незабаром з’являться обґрунтовані висновки щодо наявності кримінальних правопорушень. На сьогодні, після попереднього аналізу матеріалів, розпочато 102 моніторинги способу життя, але ця цифра не є остаточною", - наголосив Ситник.

Зазначається, що анонсовані перевірки пройдуть протягом найближчих трьох місяців. Окрім самих військкомів також перевірять статки членів їх родин та наближених осіб (водіїв, помічників та навіть коханок). 

Ситник наголосив, що моніторинг способу життя – це тільки перший етап перевірки. За його результатами складають висновок, який згодом розглядають органи досудового розслідування. Саме вони з'ясовують усі корупційні схеми, якщо такі були виявлені. 

На думку заступника голови НАЗК, моніторинги могли б пришвидшити відновлення електронного декларування. Йдеться саме про обов'язкове декларування для осіб з підвищеними корупційними ризиками.

"Хотів би звернутися до всіх, хто не байдужий до цієї теми — громадських активістів, волонтерів, представників ЗМІ. Якщо у вас є інформація про те, що хтось має необґрунтовані активи, закликаємо звернутися з цією інформацією до НАЗК, для того, щоб нам полегшити роботу", – наголосив Ситник.

НАЗК та корупційні ризики 

Війна показала багатьох можновладців з ганебної сторони. Коли українці захищають країну від російських загарбників, дехто активно збільшує свої статки. Корупція є у багатьох сферах.

Нещодавно, НАБУ і САП викрили схему отримання хабарів високопосадовцем “Укрзалізниці” за сприяння в укладенні договорів з “потрібними постачальниками” для потреб залізниці.

Не обійшлось без гучних справ і серед військкомів. Так у начальника Одеського обласного терцентру комплектування та соціальної підтримки Євгена Борисова знайшлась нерухомість на мільйони євро в Іспанії. Він її придбав під час війни. Військкома звільнили з посади.

Також Інформатор писав, що Дніпро підписав декларацію з НАЗК про доброчесність і спільну роботу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.